Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W toalecie za 350 tys. zł w Zduńskiej Woli za potrzebą tylko za dnia. Po godz. 22 wstrzymuj sikanie!

W toalecie za 350 tys. zł w Zduńskiej Woli za potrzebą tylko za dnia. Po godz. 22 wstrzymuj sikanie!

toaletarchSzalet w Parku Miejskim w Zduńskiej Woli, oddany jesienią ubiegłego roku już wymaga napraw (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8600-kontrowersyjna-toaleta-za-niemal-350-tys-z-ju-stoi-w-parku-miejskim-w-zduskiej-woli-ale-jest-nieczynna ). I od ubiegłego tygodnia już nie jest czynny dobę, jak dotąd. Zamykany jest o godz. 22, a otwierany o godz. 6 rano. Powodem takiej decyzji władz miasta są zniszczenia i akty wandalizmu, których dopuścili się niedawno użytkownicy darmowego szaletu. Szaletu, którego budowa kosztowała niemal 350 tys. zł.

 

Wandale - podejrzenie pada na bezdomnych, którzy właśnie w tych klimatyzowanych pomieszczeniach spędzali mroźne noce - zniszczyli m.in. lustro za kilka tysięcy złotych. O paskudzeniu, brodzeniu w toalecie nawet wstyd wspomnieć. W ostatnich tygodniach zapychane były też sedesy (np. w połowie stycznia, jak na zdjęciu siewie.tv poniżej, drastyczne, ale taki jest los tego przybytku). Urząd Miasta Zduńska Wola zastanawia się teraz, czy wejście do toalety nie powinno być jednak nawet w ciągu dnia odpłatne. Mowa o chociażby symbolicznej złotówce. Ta kwestia ma być wkrótce tematem obrad sesyjnych.
Mieszkańcy pomysłu odpłatności nie krytykują. Ale zamknięcie szaletu na okres nocny już tak. I nawet go obśmiewają. Bo jak twierdzą, w nocy, to można wszystko w ciemnościach załatwić nawet poza nim. Zresztą - co niezbyt dobrze świadczy o Zduńskiej Woli - bywało to już wcześniej. Zastanawiają się też, dlaczego miasto nie skorzystało z monitoringu, by ustalić sprawców dewastacji tej toalety. Park, a także okolice ogrodzenia przy SP nr 4, gdzie zlokalizowana jest toaleta, jest ponoć śledzony przez całą dobę przez 14 kamer, których instalacja kosztowała ponad 430 tys. zł... Była nawet w tej kwestii specjalna uchwała Rady Miasta poprzedniej kadencji???
Sygnał z kamer ma ponoć w ciągu dnia Straż Miejska, a w nocy policja... Więc tym bardziej dla mieszkańców zastanawiające jest, że do tej pory nie ustalono sprawców wandalizmu, a zamknięciem parkowego WC karze się innych. Gdzie jeszcze w Zduńskiej Woli jest monitoring? (więcej na: --> http://zdunskawola.pl/pl/menu-straz-miejska/monitoring-wizyjny-miasta ). Przypomnijmy, że budowa tej kosztownej toalety była wpisana w plan rewitalizacji Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli. A ta niemal trzyletnia inwestycja kosztowała 9,2 mln zł. Z tego 3,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a 2,8 mln zł z unijnych funduszy. 50 tys. zł wyłożyło Ministerstwo Sportu na strefę aktywności.

Leon

Fot. KaMi S, mojazdunia.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u