Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności FERIE - AUTOBUSY DO KONTROLI

FERIE - AUTOBUSY DO KONTROLI

policjaogoOd poniedziałku 11 do 24 lutego trwać będą ferie zimowe na terenie województwa łódzkiego. Niektóre dzieciaki i młodzież będą miały okazję wyjechać na zimowiska. Chcąc właśnie im zapewnić bezpieczeństwo dojazdu do miejsc wypoczynku, policjanci powadzić będą wiele działań mających na celu w szczególności bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym podczas wzmożonych wyjazdów i przejazdów oraz powrotów. Funkcjonariusze z całego Łódzkiego kontrolować będą autobusy przewożące dzieci i młodzież. Nie tylko te przejeżdżające przez nasze województwo, ale także rozpoczynające jazdę w Łódzkiem.

 

Działania skoordynowane są m.in. z Inspekcją Transportu Drogowego. O taką kontrolę przewoźnika mogą w każdej chwili poprosić rodzice dzieci.
Szczególną uwagę policjanci będą skupiać na :
- stanie trzeźwości kierowców oraz czasie ich pracy,
- dostosowaniu prędkości jazdy do panujących warunków na drodze,
- uświadamianiu zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem, kreowaniu życzliwych postaw na drodze i doborze właściwych miejsc postoju w czasie podróży,
- stanie technicznym, prawidłowym oświetleniu i wyposażeniu pojazdów, w tym obecności tablic ostrzegawczych oraz tachografów,
- właściwym załadunku sprzętu narciarskiego oraz bagaży,
- wyposażeniu w obowiązujące urządzenia gaśnicze,
- korzystaniu zarówno przez kierujących jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- odpowiednim zachowaniu się najmłodszych użytkowników dróg.

Równolegle z działaniami kontrolnymi na drogach policjanci prowadzić będą działania z zakresu profilaktyki w szczególności informacyjno-edukacyjne pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Funkcjonariusze w ostatnim czasie ustalali miejsca zimowisk i półkolonii zorganizowanych dla dzieci i młodzieży na podległym terenie. Będą organizować tam spotkania z podopiecznymi ucząc bezpiecznych zachowań w okresie trwania ferii.
Jak co roku policjanci, na wniosek rodziców lub organizatorów zgłaszających wyjazdy zorganizowanych grup, będą umożliwiać przeprowadzenie profilaktycznej kontroli stanu technicznego i wyposażenia autobusów oraz trzeźwości kierowców.

Polecamy : http://www.bezpiecznyautobus.gov.pl - na powyższej stronie można samodzielnie sprawdzić w CEP (min. dane o badaniu technicznym, polisie OC)

Więcej na: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/168326,DojedzMY-bezpiecznie-do-celu-Bezpiecznie-ferie-2019.html

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u