Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gospodarze zwyciężyli w VII Turnieju Ministrantów w Wieluniu

Gospodarze zwyciężyli w VII Turnieju Ministrantów w Wieluniu

ministranciSześć zespołów uczestniczyło w VII Turnieju Ministrantów w Wieluniu. Najlepszym okazała się drużyna z kościoła o. Franciszkanów w Wieluniu. W trakcie rywalizacji uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami, które są potrzebne każdemu ministrantowi, takimi jak na przykład rozpalanie kadzidła, noszenie świec, czy ubieranie księdza. Był też quiz z wiedzy liturgicznej oraz rywalizacja sportowa.

 

- Jestem absolwentem i gimnazjum i liceum SPSK w Wieluniu. Jest to bardzo fajna inicjatywa dyrekcji szkół SPSK. Ten turniej ministrantów z regionu wieluńskiego odbywał się u nas już po raz siódmy. Polegał na zmaganiach w pierwszej części - liturgicznej, w drugiej części - sportowej. W ten sposób drużyny, które stanowią parafię, rywalizowały o puchar i ciekawe nagrody. Dziękujemy dyrekcji za to, że ta tradycja jest kultywowana i mogą go prowadzić klerycy, którzy chodzili do tej szkoły - mówił w Radiu Ziemi Wieluńskiej prowadzący, diakon Mateusz Olejnik.
Podczas turnieju rywalizowały drużyny z parafii: Św. Józefa w Wieluniu, Św. Barbary w Wieluniu, Nawiedzenia NMP w Wieluniu, Św. Piotra w okowach w Białej, Św. Ap. Filipa i Jakuba w Skomlinie i drużyna ministrantów z kościoła o. franciszkanów w Wieluniu.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u