Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Walentynkowa zbiórka krwi w Sieradzu

Walentynkowa zbiórka krwi w Sieradzu

zbiorkalutegoRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zaprasza na walentynkową zbiórkę krwi do Punktu Pobrań w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 7 w Szpitalu Wojewódzkim. Na dawców i tych honorowych, i tych, którzy życiodajnym płynem dzielą się sporadycznie, a nawet tych, którzy zdecydują się nań po raz pierwszy, czekać będą w walentynki, 14 lutego w godzinach od 8 do 11.

 

Aby zostać dawcą trzeba mieć ukończone 18 lat, stawić się do punktu z dowodem osobistym, no i być wtedy po spożyciu lekkiego posiłku bądź na czczo. Dawcą krwi może zostać prawie każdy. Wytyczne są jednak bardzo dokładne i muszą być przestrzegane. Warto jednak wiedzieć, że krótko po przebytej chorobie wirusowej, albo po leczeniu zęba nie można oddawać krwi! Nie jest to możliwe w przypadku kobiet, jeśli dzień wcześniej skończyła im się miesiączka lub jeśli kobieta jest w ciąży.
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, krew jest pobierana zawsze jednorazowym sprzętem. Bezpieczeństwo krwiodawcom i biorcom krwi gwarantują także badania laboratoryjne. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy oznacza się stężenie hemoglobiny i wartość hematokrytu.

Kto nie może oddawać krwi:
- osoba przez 7 dni po usunięciu zęba lub leczeniu kanałowym;
- osoba przez 6 miesięcy po zrobieniu tatuażu czy założeniu kolczyka, zrobieniu piersingu, czy też wykonaniu gastroskopii, artroskopii lub kolonoskopii, zabiegach operacyjnych i po powrocie z krajów o wysokiej zachorowalności na AIDS;
- na 5 lat zdyskwalifikowane są osoby, które przeszły kłębuszkowe zapalenie nerek, bądź zapadły na choroby wirusowe. ,,Każdy może podzielić się swoją miłością oddając krew dla innych!" - apelują w Sieradzu. W tym dniu na chętnych do oddania krwi czekać będą upominki.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u