Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na studia pielęgniarskie do Wielunia?

Na studia pielęgniarskie do Wielunia?

czepek_pWiemy, jak bardzo brakuje w naszym kraju pielęgniarek. Głupotą, bo inaczej nie można tego nazwać, było likwidowanie szkół medycznych, kształcących w tym kierunku. Usiłują to zmienić w Wieluniu, gdzie jest szansa, aby utworzyć możliwość studiów na kierunku pielęgniarstwo!. W tej sprawie trwają rozmowy z Państwową Wyższą Szkołą Medyczną w Opolu. Jak informuje Alina Frejusz z Radia Ziemi Wieluńskiej, uczelnia zainteresowana jest tym, aby taki kierunek otworzyć jeszcze w tym roku. A na dodatek w trybie dziennym i bezpłatnym!

 

Oto jak o tym przedsięwzięciu mówił w RZW wicestarosta powiatu wieluńskiego, Krzysztof Dziuba: - Jest aprobata uczelni, jest chęć współpracy z nami. Jesteśmy teraz na etapie przygotowywania wniosku, który musi przejść przez dwie akredytacje; akredytacje w Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego i akredytacje w Ministerstwie Zdrowia. Jeżeli tylko będą chętni, to jestem przekonany, że w tym roku uda nam się uruchomić te studia. Co ciekawe, będą odbywały się w całości w Wieluniu i nawet w budynku szpitala. Jesteśmy po rozmowach z panem dyrektorem, który obiecał wygospodarować pomieszczenia, w których mogłyby odbywać się zajęcia, i teoretyczne, i praktyczne. Byłyby też praktyki na oddziałach szpitala i z pracownikami z Wielunia. Chcemy aktywować pracowników szpitala, którzy dzięki współpracy naukowej mogliby się rozwijać. Być może w przyszłości udałoby się też uruchomić jeden z oddziałów jako oddział kliniczny, co dałoby też dodatkowe możliwości szpitalowi.
Podstawowym warunkiem otwarcia kierunku jest minimum 16 chętnych. Akredytacja, jeżeli Wieluń, ważna jest dwa lata: - Jesteśmy zdeterminowani, żeby promować ten kierunek. Jeżeli nie uda się uruchomić go teraz, to żeby w przyszłym roku wystartował i osoby, którym z różnych względów trudno jest wyjeżdżać na studia i kształcić w innych ośrodkach, mogły robić to w Wieluniu. Chętny na ten kierunek musi mieć maturę, to są normalne studia licencjackie wyższe, kończące się dyplomem pielęgniarstwa - dodaje wicestarosta Krzysztof Dziuba. Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna w Opolu będzie obecna 5 marca w hali sportowej WOSiR w Wieluniu na kolejnych Wieluńskich Targach Edukacyjnych Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych oraz Targi Pracy.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u