Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolanie nie chcą smogu, chcą czystego powietrza. Tylko czy wymiany pieców im się opłacają?

Zduńskowolanie nie chcą smogu, chcą czystego powietrza. Tylko czy wymiany pieców im się opłacają?

czysteEZDCo najmniej 170 mieszkańców Zduńskiej Woli skorzystało z możliwości zapoznania się z ofertą programu „Czyste powietrze” podczas spotkania zorganizowanego w Ratuszu. Wiedzę można było pozyskać od pracowników Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Program zakłada możliwość pozyskania dofinansowania do wymiany starych pieców na nowe źródła ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Jest realizowany przez Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Szczegóły na temat programu Czyste Powietrze w informacji Ministerstwa Środowiska Materiały informacyjne Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Nabór wniosków do udziału w programie Czyste Powietrze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

- Warto się dowiedzieć, czy nasz budynek spełnia wymagania, z jakiej wielkości dofinansowania możemy skorzystać, na jakie cele. Te programy rządowe są oczywiście bardzo ważne, dlatego zorganizowaliśmy to spotkanie z ekspertem Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale Miasto Zduńska Wola na tym nie poprzestaje. Nie tylko zachęcamy, żeby mieszkańcy składali wnioski, żeby aktywnie starali się pozyskać te środki. Planujemy w drugiej połowie roku stworzenie własnego komunalnego programu dopłat do wymiany źródła ciepła. W tej chwili pracujemy nad zrębami tego programu, nad zasadami, które chcemy w drugiej połowie roku przedstawić mieszkańcom – zadeklarował Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Szczegółów na temat pozyskania wsparcia we wszelkich działaniach zmierzających do zmniejszenia niskiej emisji mieszkańcy Zduńskiej Woli mogą uzyskać w Dziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 3, I piętro, pok. 502, tel. 43 825-02-76 lub 43 825-02-00 wew. 276.
Czy program jest dobry dla zduńskowolan? I czy im się opłaca się wymiana pieców? Niektórzy już w to wątpią
- Tak, to niestety prawda. Jedynie 18 procent dofinansowania na przykład dla wymiany pieca węglowego na gazowy, przy limicie środków na kotłownię i przyłącze w wysokości 20.000 złotych. Wprawdzie dobre i to, ale nie są to wartości, które przekonają osoby niezdecydowane. Także i mnie - zaznacza jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców. Po tym spotkaniu wielu zduńskowolan było zaskoczonych marnym wsparciem rządowym, bo jeszcze w ubiegłym roku mówiono nawet o 30 czy więcej procent wsparcia i zapowiadano, że warto poczekać na miejski program antysmogowy. Ten - jak zapowiada prezydent Konrad Pokora - jest w opracowaniu. Ma być gotowy i zaprezentowany już na początku drugiego półrocza 2019 roku. Ponoć w lipcu, najpóźniej początku sierpnia tego roku.

KaMI S

Fot. UM Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u