Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Lotnikiem być to gratka nie lada! W Zduńskiej Woli można zacząć szkolenie na ziemi

Lotnikiem być to gratka nie lada! W Zduńskiej Woli można zacząć szkolenie na ziemi

zszlotyPomysł ówczesnych urzędników starostwa, w tym Wojciecha Rychlika i pracowników z wydziału edukacji, by przed trzema laty w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Westerplatte w Zduńskiej Woli utworzyć klasę związaną z lotnictwem był najpierw przez oponentów uważany za nierealny, a teraz okazuje się jako wyjątkowo trafiony.

 

Najpierw - we wrześniu 2017 roku - przy szkole stanął samolot szkoleniowy Iskra TS 11, który miał służyć uczniom w teoretycznym poznawaniu sztuki lotniczej. I wciąż służy! Teraz, w środę 13 marca została podpisana umowa pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, a 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Dzięki niej uczniowie tej szkoły z klasy TECHNIK MECHANIK LOTNICZY, w celu zaliczenia praktyki zawodowej w zawodzie mechanik lotniczy, będą je odbywać pod okiem zawodowych pilotów. Właśnie w Poznaniu!
Uczniowie klasy III TLt udadzą się do Poznania na profesjonalne szkolenia już w kwietniu. Na rok przed maturą, bo oni akurat uczyć się będą w technikum przez 4 lata.

KaMi S

Fot. arch. szkoły

Podobne: --> https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4957-nowy-kierunek-ksztacenia-w-zduskiej-woli-technik-mechanik-lotniczy-ju-od-wrzenia

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u