Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rywalizowali w „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi"

Rywalizowali w „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi"

policjakonkursW poniedziałek, 18 marca w Zespole Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie pod Łaskiem młodzież szkół średnich z powiatu łaskiego rywalizowała w eliminacjach powiatowych „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi". Konkurencje były zbliżone do pierwszego etapu rekrutacji do służby w policji. Zwyciężyła drużyna gospodarzy turnieju z Ostrowa i to właśnie ona będzie reprezentować powiat łaski w finale konkursu 11 kwietnia.

 

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz sprawność fizyczną, a przede wszystkim zobaczyć jak wygląda weryfikacja kandydatów do służby w policji.Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja, w skład której wchodzili m.in. funkcjonariusze łaskiej policji na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Robertem Krawczykiem. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół. Każda drużyna składała się z czterech zawodników; dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.
O godzinie 9 młodzież przystąpiła do pierwszego teoretycznego etapu. Był to test wiedzy, sprawdzający znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzę o społeczeństwie. Test zawierał 30 pytań, czas na podanie wszystkich odpowiedzi to 30 minut.
Drugim etapem był test sprawności fizycznej, wzorowany na torze przeszkód jaki obowiązuje podczas rekrutacji do służby w policji. W konkurencjach najlepiej wypadła drużyna "Mundurówki". Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Łasku. Po podliczeniu punktacji drużyny zajęły następujące miejsca:
I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie
II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łasku - Kolumnie
III miejsce – drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku
IV miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku

Na koniec turnieju komendant oraz starosta łaski podziękowali uczniom oraz ich opiekunom. Gratulując zwycięzcom zaznaczyli, że być może wśród nich znajdą się przyszli kandydaci do służby w policji.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u