Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rywalizowali w „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi"

Rywalizowali w „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi"

policjakonkursW poniedziałek, 18 marca w Zespole Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie pod Łaskiem młodzież szkół średnich z powiatu łaskiego rywalizowała w eliminacjach powiatowych „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi". Konkurencje były zbliżone do pierwszego etapu rekrutacji do służby w policji. Zwyciężyła drużyna gospodarzy turnieju z Ostrowa i to właśnie ona będzie reprezentować powiat łaski w finale konkursu 11 kwietnia.

 

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz sprawność fizyczną, a przede wszystkim zobaczyć jak wygląda weryfikacja kandydatów do służby w policji.Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja, w skład której wchodzili m.in. funkcjonariusze łaskiej policji na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Robertem Krawczykiem. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół. Każda drużyna składała się z czterech zawodników; dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.
O godzinie 9 młodzież przystąpiła do pierwszego teoretycznego etapu. Był to test wiedzy, sprawdzający znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzę o społeczeństwie. Test zawierał 30 pytań, czas na podanie wszystkich odpowiedzi to 30 minut.
Drugim etapem był test sprawności fizycznej, wzorowany na torze przeszkód jaki obowiązuje podczas rekrutacji do służby w policji. W konkurencjach najlepiej wypadła drużyna "Mundurówki". Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Łasku. Po podliczeniu punktacji drużyny zajęły następujące miejsca:
I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie
II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łasku - Kolumnie
III miejsce – drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku
IV miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku

Na koniec turnieju komendant oraz starosta łaski podziękowali uczniom oraz ich opiekunom. Gratulując zwycięzcom zaznaczyli, że być może wśród nich znajdą się przyszli kandydaci do służby w policji.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u