Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wreszcie rusza budowa ronda w Smardzewie pod Sieradzem!

Wreszcie rusza budowa ronda w Smardzewie pod Sieradzem!

SchemamardzewTo bardzo dobra wiadomość dla kierowców! W najbliższy poniedziałek 25 marca w Smardzewie pod Sieradzem rusza budowa ronda. Gdzie? Na skrzyżowaniu DK 12 z drogą powiatową Kościerzyn - Charłupia Wielka. Dlaczego? Bo było niebezpieczne do tego stopnia, że dochodziło tam do wielu groźnych kolizji i wypadków.

 

Jak informuje nas Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi, rondo pozwoli na uporządkowanie ruchu i radykalną poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Inwestycja prowadzona jest w ramach programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Podczas prac ruch po drodze krajowej będzie odbywał się wahadłowo, w obu kierunkach tylko po jednym pasie. W godzinach pracy kierowany będzie ręcznie, a w wieczorem i w nocny - za pomocą sygnalizacji świetlnej.
Łączna długość odcinka objętego pracami to około 300 metrów. Przejazd na wprost drogą powiatową przez teren budowy już jest niemożliwy! Dlatego dla mieszkańców Kościerzyna i Charłupi Wielkiej wyznaczono objazdy przez Wróblew i Ocin. Wykonawcą robót jest PRDiM z Sieradza, a wartość kontraktu to blisko 4,7 mln złotych. GDDKiA przewiduje się, że prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u