Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wiosna w muzycznej na jazzowo

Wiosna w muzycznej na jazzowo

PJ60Na scenie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu ponownie zabrzmiał jazz. Stare, dobre standardy przypomniało Jazz Trio w składzie Marcin Jagiełło – fortepian, Włodek Kozłowski – gitara basowa i Tomasz Świtalski – perkusja. Było wiosennie i wesoło!

 

I tym razem muzycy docenili walory akustyczne sieradzkiej sali ciesząc ucho słuchaczy dźwiękami płynącymi wprost z instrumentów. Zbyteczne okazały się wzmacniacze i mikrofony, a naturalny, elektronicznie nieprzetworzony dźwięk instrumentów docierał do najdalszych zakamarków sali. Nawet bas Włodka Kozłowskiego był podpięty bezpośrednio pod mały wzmacniacz bez żadnych, tak lubianych przez innych, efektów gitarowych. Minimum środków, maksimum muzyki, dobrego smaku i zabawy dźwiękiem. Kto nie był, niech żałuje! Przypomnijmy, że organizatorem koncertu była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA, a patronat medialny sprawowała rozgłośnia „Nasze Radio”.
Wkrótce kolejne jazzowe przeżycia zafundują Anna Gadt, którą usłyszymy w utworach z płyty “Renaissance”. Nieco później wystąpi Artur Dutkiewicz z „Mazurkami” - autorskimi kompozycjami, w których transowa improwizacja jazzowa, muzyka klasyczna oraz polska muzyka ludowa łączą się w jedną oryginalną całość. Szczegóły wkrótce.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u