Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przebudowa Starowarckiej i nowa ulica w Sieradzu

Przebudowa Starowarckiej i nowa ulica w Sieradzu

znakrobotyUrząd Miasta w Sieradzu ogłosił w zeszłym tygodniu przetarg na przebudowę ul. Starowarckiej oraz na budowę odcinka nowo projektowanej drogi od. ul. Armii Krajowej w kierunku ul. 3.Maja.

 

Jak informuje Michał Sitarek z Referatu Promocji UM w Sieradzu, w przypadku ulicy Starowarckiej wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca sierpnia tego roku. Zakres prac to wykonanie nowej nawierzchni na odcinku blisko 170 m (od skrzyżowania z ul. Bazylika do przebudowanej już części w sąsiedztwie marketu Leroy Merlin). Oprócz położenia nawierzchni zbudowane zostaną także chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza wodociągowe, przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie uliczne. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 8 kwietnia.
Natomiast chętni do budowy nowej drogi w rejonie ul. Armii Krajowej mają czas na złożenie ofert do 3 kwietnia. Co dokładnie obejmuje inwestycja? To budowa blisko półkilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania ze wspomnianą wyżej ulicą powiatową w kierunku ul. 3 Maja na osiedlu "Za szpitalem". A dokładnie będzie to włączenie fragmentu nowej ulicy w ul. Armii Krajowej i wykonanie połączeń z drogami osiedlowymi oraz odwodnienie pasa drogowego i budowa oświetlenia ulicznego.
Opracowany przez firmę Niwella projekt przewiduje również wykonanie placu w kształcie koła, umożliwiającego zawracanie na wysokości szczytu bloku "Zielonego Osiedla,,. Wraz z drogą pojawią się chodniki i ciągi rowerowo-piesze

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u