Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Za rok sieradzki szpital będzie miał siedem nowych sal operacyjnych

Za rok sieradzki szpital będzie miał siedem nowych sal operacyjnych

szpitasorDo lutego 2020 roku ma powstać ma powstać przy Szpitalu Wojewódzkim imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego nowy budynek a w nim od dawna oczekiwane sale operacyjne. Ma być ich siedem! Ta nowa część szpitala kosztować będzie 44 miliony złotych. Inwestycja ma być realizowana w systemie modułowym, czyli z gotowych elementów. Wszystko po to, aby skrócić czas budowy.

 

W pierwszym etapie powstanie blok operacyjny i centralna sterylizatornia. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pacjentów, a przede wszystkim skrócić czas oczekiwania na zabiegi. Dwukondygnacyjny, w pełni wyposażony budynek, zostanie połączony ze szpitalem. W nowych, dobrze wyposażonych salach operacyjnych, rozszerzona zostanie działalność szpitala. Będzie więcej bardziej różnorodnych zabiegów operacyjnych na znacznie wyższym poziomie wykonawczym.
Szpital będzie wreszcie miejscem, gdzie wykonywane będą zabiegi onkologiczne. A to wpłynie na poprawę jego funkcjonalności i podniesie rangę szpitala, który jest wiodącym wiodącego w zachodniej części województwa łódzkiego. Nie koniec na tym. Przebudowana zostanie jedna z istniejących już części szpitala. Po to, aby powstało tam siedemnaście stanowisk stanowisk oddziału intensywnej terapii.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u