Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Będzie nowy komisariat policji w Widawie

Będzie nowy komisariat policji w Widawie

216-87588Sam minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński pofatygował się 12 kwietnia do Widawy, gdzie uczestniczył w apelu z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego komisariatu policji przy ulicy Nowy Rynek. W uroczystości uczestniczyli także: sekretarz stanu KPRM Joanna Kopcińska, poseł na Sejm RP Witold Waszczykowski, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska oraz zastępca komendanta głównego policji mł. insp. Tomasz Szymański.

 

Byli także starosta łaski Piotr Wołosz, wójt gminy Widawa Michał Włodarczyk oraz inni przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, Rodziny Policyjnej 1939 r. a także kadra kierownicza Łódzkiego Garnizonu Policji. W swoim przemówieniu minister Joachim Brudziński podkreślał jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla mieszkańców. Wskazał, że policjanci powinni być blisko lokalnych społeczności, a co za tym idzie, znać i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Również mieszkańcy powinni mieć komfort w możliwościach kontaktu z funkcjonariuszami, którzy są po to by służyć!
Komisariat policji w Widawie obejmuje swoim zasięgiem teren dwóch gmin powiatu łaskiego: Sędziejowice i Widawa. Obecna siedziba znajduje się przy ulicy Wieluńskiej 15. Budynek ten powstał jako mieszkalny i od czasu przejęcia go przez policję nigdy nie spełniał w pełnym zakresie wymogów jakie nakładają na takie obiekty przepisy techniczno - budowlane i branżowe. W 2015 roku, w celu wyeliminowania zagrożeń, podjęto decyzję o wyłączeniu z użytkowania I piętra, a zasadność tego potwierdziła kontrola stanu technicznego w 2017 roku. Z uwagi na to zachodziła konieczność poprawy warunków pracy policjantów. Działkę przy ul. Nowy Rynek 16 w Widawie Policja otrzymała w trwały zarząd od starosty łaskiego. Planowane zakończenie budowy nowej siedziby, finansowanej z Programu Modernizacji Policji, to grudzień 2019 r. Taki jest termin z umowy. Koszt inwestycji wynosi 3 224 125 z, a pieniądze pochodzą z budżetu KGP. Składają się nań prace projektowe i budowlane za 2 834 981 zł oraz koszt wyposażenia - 389 144 zł. Samorząd przekazał działkę pod budowę komisariatu o wartości 31 400 zł.
Nowy budynek Komisariatu Policji w Widawie będzie posiadał infrastrukturę znacząco poprawiającą warunki i komfort zarówno policjantów i pracowników cywilnych, ale przede wszystkim interesantów. Do tej pory oddano w województwie łódzkim cztery nowe posterunki policji: w Drzewicy, w Nieborowie, w Piątku i w Wartkowicach. Z Programu Modernizacji Policji realizowane są także następujące inwestycje: budowa nowej siedziby posterunków policji w Rozprzy i w Woli Krzysztoporskiej, przebudowa wraz z rozbudową III KP KMP w Łodzi przy ul Armii Krajowej 33, przebudowa bud. KWP w Łodzi przy ul. Norwida 18. Trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej dla budowy nowej siedziby VII KP KMP w Łodzi i KP w Warcie oraz przebudowy koszar dla potrzeb SPKP przy ul. Pienistej 71.

(opr. KJB)

foto: http://lodzka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u