Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Młodzi handlarze marychą zatrzymani

Młodzi handlarze marychą zatrzymani

264-87716Wpadli podczas kontroli drogowej w Chotwie, w powiecie wieluńskim. Trzech mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat zatrzymała wieluńska policję. Odpowiedzą między innymi za handel marihuaną.

 

Oto jak w Radiu Ziemi Wieluńskiej mówiła o tej sprawie rzeczniczka prasowa KPP w Wieluniu, Katarzyna Grela:
- Okazało się że 19-latek, kierowca samochodu BMW, posiadał przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym. Jak wykazały wstępne badania, była to marihuana. Oprócz tego w trakcie przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli śladowe ilości marihuany oraz tzw. kruszak. Intensywne czynności prowadzone przez wieluńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania następnego dnia kolejnych dwóch osób mających związek z tą sprawą. Jak ustalili policjanci, to od nich 19-latek nabył wcześniej nielegalne substancje. Okazali się nimi być 20-letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania u jednego z 20-latków zabezpieczono słoiki oraz shaker z suszem marihuany, dwie wagi elektroniczne, kruszak oraz kilka telefonów komórkowych i gotówkę w łącznej kwocie ponad 4 tys. zł, którą zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Z kolei w mieszkaniu drugiego 20-latka w trakcie przeszukania zabezpieczono pięć zawiniątek z suszem marihuany, tzw. kruszak oraz 200 zł na poczet przyszłych kar.
Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z czego 19-latek odpowie za posiadanie środków odurzających oraz przyrządów służących do nielegalnego ich przerobu. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei dwaj 20-latkowie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jak również posiadania przyrządów służących do nielegalnego ich przerobu. Wobec dwóch 20-latków prokurator zastosował dozór policji. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u