Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Młodzi handlarze marychą zatrzymani

Młodzi handlarze marychą zatrzymani

264-87716Wpadli podczas kontroli drogowej w Chotwie, w powiecie wieluńskim. Trzech mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat zatrzymała wieluńska policję. Odpowiedzą między innymi za handel marihuaną.

 

Oto jak w Radiu Ziemi Wieluńskiej mówiła o tej sprawie rzeczniczka prasowa KPP w Wieluniu, Katarzyna Grela:
- Okazało się że 19-latek, kierowca samochodu BMW, posiadał przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym. Jak wykazały wstępne badania, była to marihuana. Oprócz tego w trakcie przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli śladowe ilości marihuany oraz tzw. kruszak. Intensywne czynności prowadzone przez wieluńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania następnego dnia kolejnych dwóch osób mających związek z tą sprawą. Jak ustalili policjanci, to od nich 19-latek nabył wcześniej nielegalne substancje. Okazali się nimi być 20-letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania u jednego z 20-latków zabezpieczono słoiki oraz shaker z suszem marihuany, dwie wagi elektroniczne, kruszak oraz kilka telefonów komórkowych i gotówkę w łącznej kwocie ponad 4 tys. zł, którą zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Z kolei w mieszkaniu drugiego 20-latka w trakcie przeszukania zabezpieczono pięć zawiniątek z suszem marihuany, tzw. kruszak oraz 200 zł na poczet przyszłych kar.
Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z czego 19-latek odpowie za posiadanie środków odurzających oraz przyrządów służących do nielegalnego ich przerobu. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei dwaj 20-latkowie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jak również posiadania przyrządów służących do nielegalnego ich przerobu. Wobec dwóch 20-latków prokurator zastosował dozór policji. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u