Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ściółka w lesie jest sucha jak kartka papieru! Płoną lasy, pożary także w gospodarstwach

Ściółka w lesie jest sucha jak kartka papieru! Płoną lasy, pożary także w gospodarstwach

wayezdZ tą kartką papieru to nie żadna przenośnia literacka. Wystarczy iskra i płoną hektary lasów. A sprzyja im susza i wiatr! A nawet w naszym regionie piaskowe burze, zwłaszcza na południu regionu. Od wtorku strażacy z powiatu wieruszowskiego siedem razy interweniowali w związku z pożarami nieużytków oraz suchych traw na terenie tej gminy.

 

Gasili pożary m.in. w Miłkowie, Leliwie w gminie Klonowa oraz w Wyszanowie. W Gaszynie paliły się budynki mieszkalne. Przyczyny ostatniego pożaru nie są wciąż znane. Być może powodem była niesprawna instalacja elektryczna. To nie jedyne groźne pożary z ostatnich dni. W całym Sieradzkiem strażacy brali udział w ponad 30 akcjach. Między innymi w czasie świąt Wielkiej Nocy, o czym już informowaliśmy na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9741-w-poarze-w-biskupicach-spony-zwierzta-gospodarskie-poarow-w-regionie-byo-wicej

UWAGA!
Strażacy przypominają o zagrożeniu pożarowym w lasach w całym Sieradzkiem. Wysoka temperatura, brak opadów deszczu i susza sprawiła, że gleby w lasach wyschły na wiór. Wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do wielkiego pożaru. Od początku kwietnia w lasach województwa łódzkiego, a więc także w Sieradzkiem obowiązuje wciąż, podobnie jak w całej Polsce, trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego! Alarmują również do rolników, aby zaprzestali wypalania traw na polach i łąkach. To niechlubna praktyka, jest również niedozwolona. W ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody wprowadzono zakaz wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Za łamanie tego zakazu grożą sankcje karne w postaci grzywny albo aresztu. Zakaz wypalania traw jest również jednym z wymogów dobrej kultury rolnej. Ich przestrzeganie jest konieczne między innymi w ramach systemu dopłat bezpośrednich i stanowi jedną z tzw. zasad wzajemnej zgodności – katalogu wymogów i ograniczeń, jakim podlegają rolnicy korzystający z tych dopłat.

Kami S

Fot. KPPSP w Zd-Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u