Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 KWIETNIA DO 8 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 KWIETNIA DO 8 MAJA

2wywiesPrzed nami długi majowy weekend. Od 1 do 3 maja w Sieradzkiem odbywać się będą uroczystości związane z obchodami 1 Maja, 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Święta Flagi oraz z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Łasku będzie można posłuchać pieśni Stanisława Moniuszki w doskonałej odsłonie. W Uniejowie zaplanowano Jarmark Średniowieczny i "Majówkę na polanie w parku". W Sieradzu 40-lecie świętować będzie most wantowy na rzece Warcie a wraz z nim urodzeni tego dnia. W Pajęcznie z kolei zaprezentują się orkiestry dęte, a w Wieruszowie królować będą rytmy disco-polo oraz DJ-e. Oby tylko pogoda dopisała, bo z tym w najbliższych dniach może być różnie. Wybierając się w plener warto mieć ze sobą parasol. Co będzie się działo w pierwszym tygodniu maja? Szczegóły wydarzeń poniżej oraz na plakatach.

 

WIELUŃ

30 kwietnia - 8 maja. Kino Syrena, repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/03/repertuar-syreny/
1 maja. Towarzystwo Przyjaciół Wielunia zaprasza do udziału w 23. spotkaniu inaugurującym sezon rowerowy. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli tego dnia wybrać się na wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach Ziemi Wieluńskiej. Wystarczy mieć sprawny rower i właściwą motywację. Zbiórka o godzinie 10 w Parku im. Żwirki i Wigury w Wieluniu.

2 maja. Godz. 17, Teatr Syrena. Koncert białoruskiego zespołu Domu Polskiego z Baranowicz.

2 - 3 maja, obchody Święta Flagi i 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program na plakacie.

PAJĘCZNO

1 maja. Burmistrz Miasta i Gminy Pajęczno oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Wiosenne Prezentacje Orkiestr Dętych. Początek wydarzenia w środę o godz. 14 w Parku Miejskim (przy Ratuszu). Głównym zamierzeniem imprezy jest podnoszenie jakości pracy artystycznej w orkiestrach dętych, ocena dorobku poszczególnych zespołów, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie poszukiwań repertuarowych, prezentacja pracy dyrygentów. Prezentację zainauguruje uroczysty przemarsz ulicami miasta.

STROŃSKO, GMINA ZAPOLICE

3 maja. Godz. 10.45. Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegóły na plakacie.

SIERADZ

30 kwietnia - 8 maja. Kino Teatr, repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

2 maja. Urodziny mostu wantowego. Most nad rzeką Warta obok Przystani otwarto oficjalnie 2 maja 1979 r. Na 40-lecie budowli Urząd Miasta Sieradza przygotowuje całodzienną fetę. Jeszcze przed południem ruszą różne atrakcje. Będzie m.in. cykl zabaw dla najmłodszych, graffiti na moście, urodzinowy tort, czy seans filmowy. Wieczorem będzie też prezentacja nowego oświetlenia mostu. Imprezę zaplanowano w godz. 11 - 21.

2 maja. Mistrzostwa Sieradza w Nordic Walking. Zawody odbędą się na dwóch dystansach 5 i 10 km. Będzie też m.in. pokaz prawidłowej techniki chodzenia przeprowadzony przez wieloletniego szkoleniowca i mistrza świata Łukasza Witczuka. Zapraszamy 2 maja na ul. Portową przy moście wiszącym. Początek zawodów o godz. 11.

2 maja. Koncert Kapeli Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu z okazji Dnia Strażaka w klubie Prorock, Galeria Rondo, ul. Jana Pawła II 3. Początek o godz. 21.

3 maja. Rocznica Konstytucji 3 Maja. Po mszy w Bazylice Mniejszej (godz. 10) uczestnicy uroczystości przejdą na plac przy pomniku marszałka J. Piłsudskiego (godz. 11.30), gdzie zaplanowano wystąpienie okolicznościowe starosty sieradzkiego, apel pamięci, salwę honorową, złożenie przez delegacje kwiatów oraz krótki koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Sieradz.

5 maja. MOSiR Sieradz zaprasza na lekkoatletyczny Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu! Zawody odbędą się na stadionie. Ci, którzy mieli już okazję na nim startować, z pewnością chętnie tu wrócą, wszystkich pozostałych również serdecznie zapraszamy. Na dobry początek sezonu letniego zaplanowano konkurencje: 100, 100 p, 110 p, 300, 400 p, 800, 1500, skok w dal, trójskok, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. ZAPISY na: domtel-sport.pl/zgloszenia

5 maja. Godz: 16, Sieradzkie Centrum Kultury ul. Dominikańska 19, spektakl "Plastusiowy pamiętnik". Bilety w cenie: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny (do kupienia w kasie SCK lub online na scksieradz.pl).

6 maja, Teatr Miejski, godz. 17. Otwarcie wystawy Aleksego Nowaka pt. "Odchodzenie".

8 maja, godz. 18, Powiatowa Biblioteka Publiczna. SPOTKANIE "NOWOJORSKIE KLIMATY - IMPRESJE PODRÓŻNICZE". Gościem książnicy będzie pisarz Arkadiusz Niemirski.

ŁASK

30 kwietnia - 8 maja. KinoIno, repertuar na: --> https://kinoino.pl/#repertuar

2 - 3 maja. Plac 11 Listopada - obchody Święta Flagi i 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program na plakacie.

2 maja. Godz. 16. Galeria z Fortepianem w Łaskim Domu Kultury. Pieśni Moniuszki w doskonałej odsłonie. Razem z Łaskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszamy na koncert! W Galerii z Fortepianem wystąpią: Monika Kolasa - Hladikova (śpiew) i Aleksandra Nawe (piano). Monika Kolasa-Hladikova ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi i studia podyplomowe w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie w klasie prof. Christiana Elßnera, jako stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki.
W programie koncertu m.in.:
- "Dumka" Jadwigi z opery „Straszny Dwór”
- "Z tej strony Powiśla" – aria Cześnikowej z opery „Straszny dwór”.

UNIEJÓW

4-5 maja. Jedną z atrakcji tegorocznej edycji Jarmarku Średniowiecznego będzie pokaz ,,Husaria Polska – u szczytu potęgi” w wykonaniu Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego. Poprowadzi go gwiazda polskiego kina – Daniel Olbrychski. Jarmark Średniowieczny już na stałe zagościł w kalendarzu uniejowskich imprez. Tegoroczna edycja odbędzie się nieco wcześniej niż zwykle, bo 4-5 maja. Jarmark rozpocznie się w sobotę o godzinie 14. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w pobliżu kompleksu termalno – basenowego oraz przy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których na szczególną uwagę zasługuje pokaz Polskiej Husarii – formacji kawaleryjskiej znanej z wielu zwycięskich bitew, w których odgrywała kluczową rolę w przełamywaniu sił wroga. Kolejną atrakcją będą występy warszawskiego Teatru Trójkąt, które cieszyły się dużym powodzeniem również w ubiegłorocznej edycji. Oprócz tego w średniowieczny klimat wprowadzą widzów turnieje rycerskie w wykonaniu Uniejowskiej Akademii Rycerskiej, pokazy tańca dawnego, jak również sam jarmark na którym staną tradycyjne kramy utrzymane w średniowiecznej stylistyce i warsztaty rękodzielnicze. Dwudniowy program imprez przewiduje także interaktywne zwiedzanie zamku ze skrybą, wystawę narzędzi tortur oraz interaktywne miasteczko dedykowane najmłodszej części publiczności. O zmierzchu odbędzie się nastrojowe widowisko z pokazem tańca z ogniem oraz pochód z płonącymi pochodniami.

4 maja. MAJÓWKA NA POLANIE. Co w tym roku na „Majówkę” przygotowało Uniejowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych, będziecie Państwo mogli przekonać się w sobotę od godziny 14. Wielkie grillowanie, lokalne smakołyki, pokazy rękodzielnicze, konkursy i zabawa taneczna i ogromna otwartość na spontaniczne pomysły uczestników – to wszystko zapewniają organizatorzy MAJÓWKI NA POLANIE W PARKU. Wy musicie pamiętać wyłącznie o kocyku! No chyba, że nie zamierzacie siedzieć!

SPYCIMIERZ

3 maja. Koncert Patriotyczny Orkiestry Dętej OSP Spycimierz w miejscowym kościele. Godz. 12.

3 - 4 maja. Tulipany dla Jana Pawła II, plac przy kościele. Od rana do wieczora.

WIERUSZÓW

30 kwietnia - 8 maja. Kino Słońce, repertuar na: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

2 maja. Od godz. 16 na terenie Zamczyska - TANECZNA MAJÓWKA NR 2. Gwiazdą będzie m.in. zespół "Letni Chamski Podryw". Od godz. 12 rozpoczną się animacje dla dzieci. Działać będzie lodziarnia, ogródek piwny i catering.

KALINOWA, GMINA BŁASZKI

4 maja. Koncert w 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki, Dwór w Kalinowej, w gminie Błaszki. Koncert w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej z prowadzącym Kazimierzem Kowalskim. Początek o godz. 16.

ZAPOLICE

4 maja. Rajd "Rowerem nad Wartą - Wiosna 2019". Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach, ul. Główna 14. Trasa rekreacyjnego rajdu prowadzić będzie po terenach Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Uczestnicy będą mieli do przejechania dystans około 50 km. Na trasie rajdu zaplanowano zwiedzanie i podziwianie atrakcji przyrodniczych i kulturowych regionu. Start o godz. 10 z terenu zapolickiego GOKiS.

BŁASZKI

1 maja. II Turniej w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Błaszek. Sala Centrum Kultury Błaszki. Od godz. 9. Dwie kategorie: juniorzy do 15 lat i seniorzy od 16 lat, bez podziału na płeć. Nagrody w postaci pucharów dla najlepszej trójki zawodników w każdej kategorii. Planowane jest rozegranie po siedem partii w każdym turnieju, z czasem 15 minut na zawodnika z użyciem zegarów.

ZDUŃSKA WOLA

30 kwietnia - 8 maja. Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

1 maja. Obchody Święta Pracy. Aleja Feliksa Rajczaka. Obchody łączą się w tym roku z 15. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej organizują manifestację. Zbiórka o godz. 14.45 przy pomniku poległych w walce o wyzwolenie ojczyzny. Około godz. 15 przewidziano wystąpienie przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Zduńskiej Woli, po czym nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem. Ostatnim punktem obchodów będzie Piknik Europejski w miejscowości Krobanów, w gminie Zduńska Wola.

1 - 5 maja. Majówka z Muzeum Historii Miasta. Poniżej godziny, w których można zwiedzać placówkę oraz Skansen Lokomotyw w Karsznicach:
- Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola: 1 maja - 10.00 -14.00, 2 maja - 10.00 -17.00, 3 maja - 10.00-13.00, 4 maja - nieczynne. 5 maja - 10.00 - 16.00.
- Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Zduńskiej Woli-Karsznicach, zwiedzanie z przewodnikiem: 1 maja - 11.00 -14.00, 2 maja - 11.00 -14.00, 3 maja - 11.00 -14.00, 4 maja - nieczynne, 5 maja - 11.00 - 16.00.

2 maja. Święto Flagi:
- godz. 11.30 – zbiórka pocztów sztandarowych przy Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli, ulica Łaska
- godz. 11.55 – Oficjalne rozpoczęcie uroczystości
- godz. 12.00 – Uroczyste podniesienie flagi państwowej.

3 maja. Święto 3 Maja:
- godz. 12.00 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przy Stadionie Miejskim - ulica Łaska w Zduńskiej Woli
- godz. 12.20 – przemarsz uczestników uroczystości od Stadionu Miejskiego do kościoła pw. św. Antoniego
- godz. 12.30 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny
- godz. 13.30 – przemarsz ul. Łaską pod pomnik Józefa Piłsudskiego (pl. Wolności)
- godz. 14.00 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Rolnice Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
- godz. 14.15 – okolicznościowe wystąpienia Starosty Zduńskowolskiego i Prezydenta Miasta Zduńska Wola
- godz. 14.30 – złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego
- godz. 14.50 – Marsz majowy z pl. Wolności do Parku Miejskiego.

3 maja. PIKNIK PATRIOTYCZNY. Od godziny 15, jeśli deszcz nie przeszkodzi, zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Wesołym Pikniku Patriotycznym w Parku Miejskim. Szkoły powiatowe przygotują darmowy poczęstunek: grill, grochówka oraz bigos. Wyspa rozbrzmiewać będzie od koncertów :
- godz. 15 - Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
- godz. 16 - Koncert zespołu "NIEwolnicy Systemu"
- godz. 17 - Występy wychowanków Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
- godz. 18 - Majówka z Zespołem LUKAS.
Dla najmłodszych darmowe animacje. Podczas pikniku skorzystać będzie można również z nieodpłatnej pomocy prawnej.

3 maja. Komenda Hufca ZHP, wykład o Hilarym Gotwaldzie. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9762-okrutny-plan-czy-pomyka-kulisy-mierci-phm-hilarego-gotwalda-na-cap-arcona-3-maja-1945-roku

GAJEWNIKI, GMINA ZDUŃSKA WOLA

3 maja w Stajni Gajewniki - Gajewniki 1. Kiermasz Ogrodniczy, gdzie będzie można się zapoznać z wiosenną ofertę ogrodniczą. Nabyć kwiaty i byliny, drzewa, krzewy ozdobne i owocowe, nasiona traw, kwiatów, warzyw, rozsady, cebulki, nawozy, korę i ziemię, narzędzia, maszyny i urządzenia ogrodnicze oraz inne artykuły ogrodnicze. Początek o godz. 10.

SKALMIERZ

3 maja. II Turniej w Warcabach 64 - polowych Klasycznych Brazylijskich o Puchar KRS Skarbek. Sala OSP Skalmierz, godz. 9. Zawody bezpłatne. Dwie kategorie: juniorzy do lat 15 i seniorzy od lat 16. Nagrody w postaci pucharów dla najlepszej trójki zawodników w każdej kategorii. Planowane jest rozegranie po 7 partii w każdej kategorii z czasem 10 minut na zawodnika, z użyciem zegarów.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u