Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA DO WIOSŁA, ZDUŃSKA WOLA NA ROWERY - zachęca miejscowy MOSiR

ZDUŃSKA WOLA DO WIOSŁA, ZDUŃSKA WOLA NA ROWERY - zachęca miejscowy MOSiR

kajaki4Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli wraz z wyłonioną w konkursie w lutym nową szefową Jolantą Ziębą-Gzik (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9373-jolanta-ziba-gzik-wygraa-konkurs-na-dyrektora-mosir-u-w-zduskiej-woli ) zanim zacznie się sezon pływacki na odkrytych trzech basenach postawił sobie za cel zmobilizowanie mieszkańców do aktywnego wypoczynku. W miniony weekend zainaugurował sezon kajakowy "ZDUŃSKA WOLA DO WIOSŁA". W pierwszym spływie kajakowym uczestniczyło ponad 30 osób.

 

- Niech żałują Ci, którzy w obawie o pogodę zrezygnowali z udziału. Zgodnie z naszymi obietnicami przez cały dzień pięknie świeciło słońce. Ratownicy ze zduńskowolskiego WOPR nie mieli pracy, na szczęście, ale się nami opiekowali zacnie. Już 9 czerwca, tym razem w niedzielę planujemy kolejny spływ. Wszystkie szczegóły na bieżąco będziemy aktualizować na naszym funpage'u na Facebook'u - zapowiada Jolanta Zięba-Gzik. Jak dodaje, zmiana terminu z soboty na niedzielę spowodowana była licznymi prośbami chętnych, którzy w sobotnie południe nie mogli, choćby ze względów zawodowych w spływie uczestniczyć. Cena tej rekreacyjnej atrakcji to 50 zł od osoby, w tym jest wynajęcie kajaka, ognisko, ubezpieczenie i transport kajaków.
- Zapisy na rajd rowerowy oraz na czerwcowy spływ już trwają. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, gdy będziemy mieć wiedzę, ile osób na każdą z tych imprez jest chętnych - dodaje pani Jolanta. Pierwszy spływ MOSiR-u już za nami, a co dalej?

Dyrektorka ośrodka już zaprasza na kolejne majowe i czerwcowe imprezy całe rodziny, dzieci i młodzież - osoby w każdym wieku, które mają ochotę aktywnie spędzić czas. Na przykład na niedzielne przedpołudnie na cyklicznym Niedzielno-Piknikowym Przejeździe Rowerowym, który zaplanowano na 26 maja. Zapisy właśnie się zaczęły. Ten i każdy z trzech kolejnych zaplanowanych także na czerwiec i lipiec przejazd zakończony będzie piknikiem. Pierwszą rundę rowerową zaplanowano w ostatnią niedzielę tego miesiąca, w Dniu Matki 26 maja.
CEL IMPREZY
- Upowszechnianie aktywnego spędzania czasu wolnego;
- Popularyzacja jazdy rowerem jako najprostszej formy aktywności ruchowej;
- Propagowanie zdrowego stylu życia;
- Integracja środowiska lokalnego. Zbiórka uczestników przejazdu rowerowego o godz. 9, na parkingu przy MOSIR, Zduńska Wola, ul.prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza 2-18. Godzina rozpoczęcia przejazdu: 9:15. Godzina zakończenia przejazdu: 12 Długość trasy: ok. 30 km. Przebieg trasy: trasa przebiega ulicami miasta Zduńska Wola i okolic (Zduńska Wola-Piaski - Strońsko - Zapolice - Wygiełzów - Zduńska Wola)

Zgłoszenie do rajdu odbywa się za pomocą:
- fanpage MOSiR poprzez wysłanie wiadomości/ https://www.facebook.com/events/2364309020493797/?event_time_id=2364309030493796
- mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
- telefonicznie: 500-855-323. Udział w przejeździe jest bezpłatny.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
- Każdy uczestnik przed startem w przejeździe rowerowym ma obowiązek zapoznać się z regulaminem.
- Zaleca się używanie kasków oraz kamizelek odblaskowych.
- Osoby poniżej 15. roku życia mogą wziąć udział w przejeździe jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.
- Osoby niepełnoletnie powyżej 15. roku życia za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
- Uczestnicy przejazdu rowerowego ubezpieczają się według potrzeby we własnym zakresie.
- Uczestnicy muszą posiadać dokument tożsamości, kartę rowerową lub prawo jazdy.
- Uczestnik musi posiadać niezbędną wiedzę i umiejętność poruszania się po drogach.

KaMi S

Fot. MOSiR Zd-Wola
Już wkrótce na siewie.tv rozmowa z dyrektor MOSiR Jolantą Ziębą-Gzik o tym, jak ośrodek jest przygotowany na nadchodzące wakacje i czy faktycznie od czerwca za wejście na odkryte trzy baseny dorośli płacić będą 12 zł, a dzieci i osoby, którym przysługuje bilet ulgowy 6 zł. A także o tym, kto za wejście nie zapłaci oraz o innych propozycjach dla mieszkańców małych i dużych na nadchodzące wakacje.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u