Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA DO WIOSŁA, ZDUŃSKA WOLA NA ROWERY - zachęca miejscowy MOSiR

ZDUŃSKA WOLA DO WIOSŁA, ZDUŃSKA WOLA NA ROWERY - zachęca miejscowy MOSiR

kajaki4Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli wraz z wyłonioną w konkursie w lutym nową szefową Jolantą Ziębą-Gzik (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9373-jolanta-ziba-gzik-wygraa-konkurs-na-dyrektora-mosir-u-w-zduskiej-woli ) zanim zacznie się sezon pływacki na odkrytych trzech basenach postawił sobie za cel zmobilizowanie mieszkańców do aktywnego wypoczynku. W miniony weekend zainaugurował sezon kajakowy "ZDUŃSKA WOLA DO WIOSŁA". W pierwszym spływie kajakowym uczestniczyło ponad 30 osób.

 

- Niech żałują Ci, którzy w obawie o pogodę zrezygnowali z udziału. Zgodnie z naszymi obietnicami przez cały dzień pięknie świeciło słońce. Ratownicy ze zduńskowolskiego WOPR nie mieli pracy, na szczęście, ale się nami opiekowali zacnie. Już 9 czerwca, tym razem w niedzielę planujemy kolejny spływ. Wszystkie szczegóły na bieżąco będziemy aktualizować na naszym funpage'u na Facebook'u - zapowiada Jolanta Zięba-Gzik. Jak dodaje, zmiana terminu z soboty na niedzielę spowodowana była licznymi prośbami chętnych, którzy w sobotnie południe nie mogli, choćby ze względów zawodowych w spływie uczestniczyć. Cena tej rekreacyjnej atrakcji to 50 zł od osoby, w tym jest wynajęcie kajaka, ognisko, ubezpieczenie i transport kajaków.
- Zapisy na rajd rowerowy oraz na czerwcowy spływ już trwają. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, gdy będziemy mieć wiedzę, ile osób na każdą z tych imprez jest chętnych - dodaje pani Jolanta. Pierwszy spływ MOSiR-u już za nami, a co dalej?

Dyrektorka ośrodka już zaprasza na kolejne majowe i czerwcowe imprezy całe rodziny, dzieci i młodzież - osoby w każdym wieku, które mają ochotę aktywnie spędzić czas. Na przykład na niedzielne przedpołudnie na cyklicznym Niedzielno-Piknikowym Przejeździe Rowerowym, który zaplanowano na 26 maja. Zapisy właśnie się zaczęły. Ten i każdy z trzech kolejnych zaplanowanych także na czerwiec i lipiec przejazd zakończony będzie piknikiem. Pierwszą rundę rowerową zaplanowano w ostatnią niedzielę tego miesiąca, w Dniu Matki 26 maja.
CEL IMPREZY
- Upowszechnianie aktywnego spędzania czasu wolnego;
- Popularyzacja jazdy rowerem jako najprostszej formy aktywności ruchowej;
- Propagowanie zdrowego stylu życia;
- Integracja środowiska lokalnego. Zbiórka uczestników przejazdu rowerowego o godz. 9, na parkingu przy MOSIR, Zduńska Wola, ul.prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza 2-18. Godzina rozpoczęcia przejazdu: 9:15. Godzina zakończenia przejazdu: 12 Długość trasy: ok. 30 km. Przebieg trasy: trasa przebiega ulicami miasta Zduńska Wola i okolic (Zduńska Wola-Piaski - Strońsko - Zapolice - Wygiełzów - Zduńska Wola)

Zgłoszenie do rajdu odbywa się za pomocą:
- fanpage MOSiR poprzez wysłanie wiadomości/ https://www.facebook.com/events/2364309020493797/?event_time_id=2364309030493796
- mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
- telefonicznie: 500-855-323. Udział w przejeździe jest bezpłatny.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
- Każdy uczestnik przed startem w przejeździe rowerowym ma obowiązek zapoznać się z regulaminem.
- Zaleca się używanie kasków oraz kamizelek odblaskowych.
- Osoby poniżej 15. roku życia mogą wziąć udział w przejeździe jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.
- Osoby niepełnoletnie powyżej 15. roku życia za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
- Uczestnicy przejazdu rowerowego ubezpieczają się według potrzeby we własnym zakresie.
- Uczestnicy muszą posiadać dokument tożsamości, kartę rowerową lub prawo jazdy.
- Uczestnik musi posiadać niezbędną wiedzę i umiejętność poruszania się po drogach.

KaMi S

Fot. MOSiR Zd-Wola
Już wkrótce na siewie.tv rozmowa z dyrektor MOSiR Jolantą Ziębą-Gzik o tym, jak ośrodek jest przygotowany na nadchodzące wakacje i czy faktycznie od czerwca za wejście na odkryte trzy baseny dorośli płacić będą 12 zł, a dzieci i osoby, którym przysługuje bilet ulgowy 6 zł. A także o tym, kto za wejście nie zapłaci oraz o innych propozycjach dla mieszkańców małych i dużych na nadchodzące wakacje.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u