Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności GATTA PRESTIGE RACE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

GATTA PRESTIGE RACE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

18prestigeraceCzy w sobotę 18 maja będziemy mogli mówić, że narodził się w Zduńskiej Woli narodził się następca Ryszarda Szurkowskiego w polskim kolarstwie szosowym? A może następczyni Mai Włoszczowskiej? A może pochodzącego z naszego regionu uczestnika jednego z pierwszych Wyścigów Pokoju, zmarłego w 2014 roku w Zduńskiej Woli Henryka Czyża.

 

Właśnie w sobotę odbędzie się w Zduńskiej Woli I etap dla rowerzystów z cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej - GATTA PRESTIGE RACE. Organizatorzy nadal zapraszają wszystkich sympatyków kolarstwa do uczestnictwa w wyścigu, który zaliczany jest do klasyfikacji Challenge oraz fanów kolarstwa do kibicowania przy trasie, która w tym roku została lekko zmodyfikowana!

Atrakcyjne nagrody, profesjonalnie zabezpieczona trasa, dobra organizacja - i jak podaje Gatta - to tylko niektóre zalety wyścigu, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem w kolarskim peletonie ( więcej na: --> https://www.facebook.com/events/440863303382250/). Zawody są wliczane do cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej' 2019. Cykl składa się z sześciu etapów. Inauguracja będzie miała miejsce w Bełchatowie. W Zduńskiej Woli odbędzie się drugi etap. Kolejne cztery zostaną rozegrane w: Aleksandrowie Łódzkim, Tuszynie, Opocznie i Buczku. Zawodnicy w zależności od płci i wieku startować będą na trzech dystansach: kategoria CM20 i M30 – 105,5km (4 okrążenia) kategoria M40 i M50 – 80km (3 okrążenia) kategoria amator – 55km (2 okrążenia) kategoria M60 + wszystkie kategorie kobiet – 55km (2 okrążenia) kategoria M70 i M80 – 55km (kategoria M80 zakończy wyścig po przejechaniu jednego okrążenia).

Trasa: Zduńska Wola (ul.Dolna, Złota, Widawska) - Marżynek - Młodawin - Ptaszkowice - Branicę - Rembieszów - Pstrokonie - Zapolice - Zduńska Wola. Poza wyścigiem dla dorosłych, doświadczonych kolarzy odbędzie się także w Zduńskiej Woli wyścig dla dzieci w wieku 4-10 lat. Udział w Gatta Baby Race jest bezpłatny. Organizatorzy szykują medale dla każdego uczestnika! Zgłoszenia udziału w dziecięcych wyścigach odbywają się w dniu i w miejscu wydarzenia, w trakcie jego trwania. Czyli 18 maja o godz. 12 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Dolnej 41

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u