Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności GATTA PRESTIGE RACE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

GATTA PRESTIGE RACE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

18prestigeraceCzy w sobotę 18 maja będziemy mogli mówić, że narodził się w Zduńskiej Woli narodził się następca Ryszarda Szurkowskiego w polskim kolarstwie szosowym? A może następczyni Mai Włoszczowskiej? A może pochodzącego z naszego regionu uczestnika jednego z pierwszych Wyścigów Pokoju, zmarłego w 2014 roku w Zduńskiej Woli Henryka Czyża.

 

Właśnie w sobotę odbędzie się w Zduńskiej Woli I etap dla rowerzystów z cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej - GATTA PRESTIGE RACE. Organizatorzy nadal zapraszają wszystkich sympatyków kolarstwa do uczestnictwa w wyścigu, który zaliczany jest do klasyfikacji Challenge oraz fanów kolarstwa do kibicowania przy trasie, która w tym roku została lekko zmodyfikowana!

Atrakcyjne nagrody, profesjonalnie zabezpieczona trasa, dobra organizacja - i jak podaje Gatta - to tylko niektóre zalety wyścigu, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem w kolarskim peletonie ( więcej na: --> https://www.facebook.com/events/440863303382250/). Zawody są wliczane do cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej' 2019. Cykl składa się z sześciu etapów. Inauguracja będzie miała miejsce w Bełchatowie. W Zduńskiej Woli odbędzie się drugi etap. Kolejne cztery zostaną rozegrane w: Aleksandrowie Łódzkim, Tuszynie, Opocznie i Buczku. Zawodnicy w zależności od płci i wieku startować będą na trzech dystansach: kategoria CM20 i M30 – 105,5km (4 okrążenia) kategoria M40 i M50 – 80km (3 okrążenia) kategoria amator – 55km (2 okrążenia) kategoria M60 + wszystkie kategorie kobiet – 55km (2 okrążenia) kategoria M70 i M80 – 55km (kategoria M80 zakończy wyścig po przejechaniu jednego okrążenia).

Trasa: Zduńska Wola (ul.Dolna, Złota, Widawska) - Marżynek - Młodawin - Ptaszkowice - Branicę - Rembieszów - Pstrokonie - Zapolice - Zduńska Wola. Poza wyścigiem dla dorosłych, doświadczonych kolarzy odbędzie się także w Zduńskiej Woli wyścig dla dzieci w wieku 4-10 lat. Udział w Gatta Baby Race jest bezpłatny. Organizatorzy szykują medale dla każdego uczestnika! Zgłoszenia udziału w dziecięcych wyścigach odbywają się w dniu i w miejscu wydarzenia, w trakcie jego trwania. Czyli 18 maja o godz. 12 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Dolnej 41

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u