Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 16 DO 22 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 16 DO 22 MAJA

18NMOstatnie dni są zimne i przechlapane. Ale to ma się zmienić. Ma się zrobić cieplej, może nawet z temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza? A to zapewne ucieszy organizatorów licznych wydarzeń w plenerze. M.in. wyścigów kolarskich GATTA PRESTIGE w Zduńskiej Woli, Masowego Biegu Ulicznego w Wieluniu, akcji ekologicznej "Sieradz Bierze Oddech" czy Nocy Grilli w Wieruszowie, gdzie koncert da grupa Big Cyc. W sobotę 18 maja wszystkie placówki muzealne w regionie zapraszają od godz. 18 na NOC MUZEÓW. Wejścia na wystawy i inne atrakcje będą bezpłatne.

 

Co jeszcze zaplanowano na najbliższe dni w Sieradzkiem? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach organizatorów.

WIELUŃ

16 - 22 maja. Kino Syrena, repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/03/repertuar-syreny/

17 maja. Godz. 18, Kino Teatr Syrena. Koncert charytatywny z którego dochód wesprze leczenie Piotra Kołodziejczyka. 45-latek, ojciec dwójki dzieci, wieluński perkusista, który grał w wielu zespołach rockowych, zachorował na złośliwy nowotwór neuroendokrynny. Nietypowy, bardzo rzadki i, co najgorsze, nieoperacyjny guz umiejscowiony w śródpiersiu dał przerzuty do płuc i wątroby. Dotychczasowe leczenie w Polsce nie dało zadowalających rezultatów, jest jednak alternatywa – terapia w CHIPSA Hospital w Meksyku, która kosztuje 5 tys. zł za jeden dzień. Na pełną terapię potrzeba 170 tys. zł. Bilety-cegiełki w cenie 25 zł już do nabycia w WDK.

18 maja. XII Masowy Bieg Uliczny PĘTLA WIELUŃSKA. Od godz. 13 na pl. Legionów.

18 maja. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin na plantach przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbędzie się piknik. Wystarczy przyjść z rodziną, kocem i koszem piknikowym, a relaks i odpoczynek będzie zapewniony. To doskonała okazja do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi. Nie zabraknie niespodzianek, a jedną z nich będzie konkurs na najbardziej sympatyczną, piknikową rodzinę, dla której przygotowano cenne nagrody. Od godz. 15.30

18 maja. NOC MUZEÓW, Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Od godz. 18. Wernisaż wystawy „Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej”, koncert Piotra Przybyła i Lucjana Wesołowskiego z repertuarem utworów orientalnych. Atrakcyjne stoisko będzie miała też wieluńska policja, która obchodzi 100-lecie swojego istnienia oraz Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej. Będzie możliwość zwiedzania baszty Męczarni oraz wystaw stałych z przewodnikami.

OŻARÓW

19 maja. Muzeum Wnętrz Dworskich. W ramach Nocy Muzeów otwarte dla zwiedzających będą: dwór w Ożarowie, wieża widokowa w parku i wiatrak. Będzie można również wysłuchać koncertu Pauliny Jarząb oraz obejrzeć obrazy łódzkiej grupy PLUSMINUS. Od godz.17.

ŁASK

9 - 15 maja. KinoIno, repertuar na: --> https://kinoino.pl/#repertuar

18 maja. NOC MUZEÓW, Muzeum Ziemi Łaskiej. Od godz. 18. Szczegóły na plakacie.

22 maja, Łaski Dom Kultury. Godz. 14.30. Otwarcie wystawy "Mój Brat Niepełnosprawny".

ZDUŃSKA WOLA

16 - 22 maja.Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

17 - 19 maja. Kino Ratusz "Wiosna Filmów w Polsce". Szczegóły projekcji na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9823-qwiosna-filmow-w-polsceq-take-w-zduskiej-woli

18 maja. GATTA PRESTIGE RACE i GATTA BABY RACE. Teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Dolnej 41, od godz. 10. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9834-gatta-prestige-race-dla-dorosych-i-dla-dzieci

18 maja. NOC MUZEÓW, Skansen Lokomotyw w Karszniach. Od godz. 16 do 21. Co łączy prezentację zdjęć Sztolni w Skansenie Lokomotyw w Karsznicach? Łączy obydwa miejsca idea transportu, łączy industrialny charakter obydwu obiektów oraz łączy sam węgiel kamienny, który w kopalni w Zabrzu wydobywano, a był stosowany w lokomotywach parowych, jako paliwo. Od sztolni do lokomotywy, od węgla do pary… Wystawa: „OBLICZA SZTOLNI” Wystawa fotograficzna ukazująca prace rewitalizacyjne w jednym z największych zabytkowych obiektów górniczych, hydrotechnicznych w Europie – Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu (Hauptschlusselerbstollen) powstałej w latach 1799 – 1863 łączącej kopalnie „Król” w Królewskiej Hucie (Chorzów) z kopalnią „Królowa Luiza” w Zabrzu – Zaborzu. Autorem fotografii jest ŁUKASZ ZAWADA tworzący pod pseudonimem nemo, specjalizujący się m.in. w fotografii podziemnej. Zdjęcia zostały wykonane w latach 2013 – 2016, przedstawiają różne etapy odkrywania z wielkiego mułu oraz wydobywania na światło dzienne, wyrobisk sztolni dla powstania nowej wyjątkowej trasy turystycznej. Otwarcie Trasy Wodnej Sztolni Królowa Luiza dla turystów liczącej ponad 1100 metrów będącej najnowszą atrakcją Muzeum Górnictwa Węglowego, nastąpiło 14 września 2018 roku.

18 maja. NOC MUZEÓW, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Od godz. 18 do 24.
W tym czasie:
- PIKNIK MOTOCYKLOWY (godz.18.30)
- otwarcie wystawy, a na niej zabytkowe motocykle m.in.: Zundapp Comfort, Triumph Fips czy SHL M11.
Dodatkowo na prezentacji: historyczne dokumenty, fotografie oraz inne eksponaty związane z tematyką wystawy. Zobaczyć będzie można jak zmieniała się rola motocykla na przestrzeni dekad: od pojazdu niezbędnego w codziennym życiu, którego rola ograniczała się do przemieszczania z punktu A do punktu B, do obiektu realizacji pasji i zainteresowań, niosącego za sobą poczucie wolności. Wystawa “Motopotrzeba - Motopasja” powstała w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz lokalnych grup motocyklowych: APC Motopasja, Stowarzyszenie Motocykliści Zduńska Wola, Klubem Motocyklowym Never Done.

18 maja, Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, godz. 18. Koncert Chango. Bilety w cenie 10 zł.

22 maja, godz. 17.30, Poradnia Zdrowia Medicus, Opiesińska 10-12, spotkanie z tureckim Farmasi.

22 maja. Dom Kultury Lokator. Godz. 18. Wystawa "Papierowe cuda". Na wystawie prace zaprezentują: Róża Ciapińska, Halina Jonczyk, Maria Kleciak, Beata Piotrowska, Bożena Poleszczuk oraz Krystyna Przerwa.

SIERADZ

16 - 22 maja. Kino Teatr, repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

16 maja. Kino Teatr, w ramach cyklu Inne Horyzonty Kina amerykański dramat/thriller "Przedszkolanka" z wybitną Maggie Gyllenhaal w tytułowej roli. Godz. 19, bilety w cenie 15 zł.

17 maja. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Od piekła przez luksus do raju - spotkanie z Krzysztofem Pająkiem. PBP zaprasza: "Tym razem zaczniemy od piekła, w lipcu w Omanie gorące powietrze parzy w płuca, a nawet lekki wiaterek, miast chłodzić, wbija odrobiny piasku pod powieki. Następnie trochę luksusu - zwiedzimy hotel „żaglowiec" na sztucznej wysepce w Dubaju i przebogaty meczet w Abu Zabi. Na koniec rajska wyspa - Mauritius. Zachwycimy się przyrodą, przespacerujemy się plażą i popływamy z delfinami w oceanie. Zapraszamy 17 maja na godz. 18."

18 maja. Piknik SIERADZ BIERZE ODDECH. W godz. 9 - 16, ul. Dominikańska 19. Szczegóły na plakacie.

18 maja. NOC MUZEÓW, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Od godz. 18 do 24. Otwarcie wystawy „Życie ludzi w pradziejach”, warsztaty malarskie dla dzieci, smakołyki lokalne oraz pokaz filmu „Krzyż i korona”. Szczegóły na plakacie.

21 maja, godz. 18, koncert Jarosława Kąkola. Organizatorzy: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu. Impreza odbędzie się w ramach projektu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu „Biblioteka otwarta” sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta w ramach realizacji Zadania publicznego nr 4 „Wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym i ponadlokalnym”.

22 maja, godz. 18, PBP, spotkanie pt. Włochy mniej znane, z Beatą i Pawłem Pomykalskimi.

PAJĘCZNO

18 maja. W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pajęcznie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O PUCHAR BURMISTRZA PAJĘCZNA”, czyli XIV GALA TANECZNA TART CUP 2019 – GRAND PRIX POLSKI PTT w 10 Tańcach. Szczegóły na plakacie.

WIERUSZÓW

9 - 15 maja. Kino Słońce, repertuar na: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

19 maja, na Zamczysku w Wieruszowie od godz 18 rozpocznie się "Noc Grilli' 2019 - Wspólna kolacja czyli kolacja polska". Gwiazdą będzie grupa BIG CYC. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9822-qnoc-grilliq-z-big-cycem-w-wieruszowie

UNIEJÓW

18 maja. Wystawa prac Adama Grabowskiego, godz. 18, sala wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa, ul.Szkolna 2.

SZADEK

17, 21, 28 maja, w godz. 17- 19. Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zapraszają na WARSZTATY QUILLINGU.

17, 24, 31 maja, w godz. 17- 19. Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zapraszają na WARSZTATY MIKROMAKRAMY.

22 maja Koncert z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Godz. 18, sala MGOK.

KaMi S

A JUŻ NIEBAWEM W REGIONIE ZAPLANOWANO:

- ŁASK, 23 Jarmark Łaski w dniach 1-2 czerwca. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9824-jarmark-aski-ju-po-raz-dwudziesty-trzeci-z-atrakcjami-i-gwiazdami-

- KOŚCIERZYN, 25-26 maja. 29. Targi Rolniczo-ogrodnicze Kościerzyn' 2019. W godz. 8 - 16. - ZDUŃSKA WOLA, 26 maja. Niedzielno-Piknikowy Przejazd Rowerowy z MOSiR-em. Godz. 9.

- ZDUŃSKA WOLA, 2 czerwca, parafia św. Pawła Apostoła. X PARAFIADA, czyli Parafialny Festyn Rodzinny. Od godz. 11.

- ŁASK, 29 maja, godz. 19. 12. Edycja Grand off W Łasku. Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. W ramach dwunastej edycji na ekran trafią: - Izraelskie "Przeniesienie" - Duński "Ojciec Adnana" - Irlandzki "Wewnątrz ścigam się" - Szwedzki "Myślę, że się w Tobie podkochuję" - Niemiecki "Osobliwe zdolności Pana Mahlera" Zaprezentowane zostaną w KinoIno przy ulicy Narutowicza 11 (ŁDK). WSTĘP BEZPŁATNY! Obowiązuje rezerwacja miejscówek.

- SĘDZIEJOWICE, 1-2 czerwca, MotoFolk.

- TRĘBACZEW, 1 czerwca, od godz. 15. Dzień Otwarty w Cementowni Warta.

- STRUMIANY, 8 czerwca, Festiwal Mleka i Miodu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u