Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pajęczno stawia na ekologię i odnawialne źródła energii. Ma 7 milionów wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego

Pajęczno stawia na ekologię i odnawialne źródła energii. Ma 7 milionów wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego

pajecznoenergiaZduńska Wola, Sieradz, czy Wieluń mogą tylko samorządowi Pajęczna pozazdrościć! Projekt „Odnawialne źródła energii w gminie Pajęczno” uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 7 mln zł. W ramach tego projektu w gminie powstanie 307 instalacji fotowoltaicznych, 163 kolektorów słonecznych oraz zostanie zakupionych 46 pieców na biomasę!

 

Ponadto, instalacje odnawialnych źródeł energii będą zainstalowane na budynkach użyteczności publicznej czyli m.in. w Starostwie Powiatowym w Pajęcznie. Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim zostaną podjęte procedury związane z wyłonieniem w trybie przetargowym wykonawców dostaw urządzeń odnawialnych źródeł energii, natomiast sam montaż instalacji u poszczególnych mieszkańców, z którymi gmina podpisała umowę użyczenia gruntu i umowę udziału w projekcie, nastąpi w 2020 roku.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u