Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nielegalne papierosy, alkohol i hazard w gminie Warta i Łasku namierzone przez celników i skarbówkę

Nielegalne papierosy, alkohol i hazard w gminie Warta i Łasku namierzone przez celników i skarbówkę

5ce52ea8c4cFunkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z sieradzkiego oddziału Kontroli Celno - Skarbowej Rynku zabezpieczyli w poniedziałek 20 maja prawie 24.000 szt. papierosów bez akcyzy, tytoń i alkohol z nieznanego źródła oraz zarekwirowali pięć nielegalnie działających automatów hazardowych.

 

Niemal 24 tys. sztuk papierosów, 7,5 kg tytoniu oraz 7,5 litra alkoholu bez akcyzy znaleziono na jednej z posesji w Warcie. Funkcjonariusze ustalili, że na tym terenie może być prowadzony handel nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Podczas kontroli okazało się, że 78-letni właściciel nieruchomości przechowuje towary bez wymaganych znaków akcyzy. Za narażenie Skarbu Państwa na ponad 34 tys. zł. strat w podatku akcyzowym grozi mu wysoka grzywna.
Tego samego dnia, w godzinach późniejszych, w jednym z lokali w centrum Łasku, zarekwirowano pięć nielegalnych urządzeń wykorzystywanych do gier hazardowych. Zarówno prowadzącemu nielegalny salon jak i właścicielom zainstalowanych w nim urządzeń hazardowych, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, grozi kara pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Urządzający i prowadzący nielegalne gry hazardowe bez zezwoleń i koncesji muszą również liczyć się z karą administracyjną w wysokości 100 tys. zł. od jednego, nielegalnego automatu.

Leon

Fot.: https://www.gov.pl/web/kas/funkcjonariusze-kas-i-cbsp-zlikwidowali-magazyn-nielegalnego-suszu-tytoniowego-pod-lodzia

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u