Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jest wyrok skazujący strażaka ochotnika za spowodowanie trzech pożarów. „Lubił patrzeć, jak się pali”

Jest wyrok skazujący strażaka ochotnika za spowodowanie trzech pożarów. „Lubił patrzeć, jak się pali”

piromanJak informuje tugazeta.pl w Sądzie Rejonowym w Wieluniu zapadł wyrok wobec 34-latka, który aby zadowolić swoje ego doprowadził umyślnie do trzech pożarów. Podkładał ogień, który potem gasił jako druh ochotnik z jednostki OSP w Łubnicach. Prokuratura Rejonowa w Wieluniu zarzuciła Rafałowi B. spowodowanie trzech zdarzeń mających postać pożaru, które zagrażały życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu wielkich rozmiarów oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i skierowała do Sądu akt oskarżenia.

 

Podejrzany 12 stycznia tego roku na terenie zakładu meblarskiego w Łubnicach w powiecie wieruszowskim, w budynku magazynu umyślnie podpalał składowaną piankę tapicerską, co doprowadziło do pożaru, w wyniku którego zniszczony został budynek na łączną kwotę strat 126.359,94 zł oraz magazynowane materiały o wartości 137.185,02 zł. Łączne straty to 263.544,96 zł. Dodajmy, że B. był pracownikiem tej firmy, a podczas pożaru pomagał jako strażak w jego gaszeniu. Policjantom wyjaśnił później, że „lubił patrzeć, jak się pali”... Pożar zagrażał zdrowiu i życiu przebywających na terenie zakładu 41 pracowników oraz przebywającym w tym czasie na sąsiedniej posesji czterem mieszkańcom.
Wcześniej Rafał B. spowodował pożary na terenie pól uprawnych umyślnie podpalając 7 listopada 2017 roku w Łubnicach baloty słomy w ilości 450-500 sztuk zajmujących powierzchnię około 574 metrów kwadratowych na łączną kwotę strat 30.000 zł, a 19 maja 2018 roku w Kolonii Dzietrzkowice podpalił baloty słomy. Z 1.000 sztuk ocalało zaledwie 200. Nadto Rafał B. w dniu 8 grudnia 2018 roku w Łubnicach kierował w ruchu lądowym po drodze publicznej samochodem osobowym marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,03 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,163 promila) Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wieluniu z dnia 9 maja 2019 roku Rafał B. został skazany za przestępstwa z art. 163§1 pkt 1 kk oraz art. 178a§1kk.
- Orzeczona wobec Rafał B. kara to 1 rok 6 miesięcy pozbawienia wolności, która wykonywana ma być w warunkach systemu terapeutycznego, obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonym ustalonych kwot, grzywna 150 stawek dziennych przy przyjęciu wartości 1 stawki na kwotę 10 zł ( 1.500,00zł), zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat, świadczenie pieniężne w wysokości 5.000,00zł, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz obciążenie kosztami i opłata sądową. Wobec Rafała B. stosowano izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Rafał B. przyznał się do zarzutów. Wyraził żal i skruchę. Wyrok jest słuszny ale jeszcze nieprawomocny - informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Leon

O byłym druhu OSP - podpalaczu także na:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9235-piroman-podpali-zakad-tapicerski-w-ubnicach
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5737-podpalacz-szalejcy-w-gminach-ubnice-i-sokolniki-nadal-nieuchwytny

źródło: tugazeta.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u