Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wieluński Wielton został Firmą Roku money.pl

Wieluński Wielton został Firmą Roku money.pl

wieltonWielton jest światowym liderem w branży produktów transportowych dla biznesu. Przyczepy, naczepy i zabudowy z polskiej firmy wyjeżdżają do 35 krajów Europy, Azji i Afryki. Działająca od blisko ćwierćwiecza spółka została Firmą Roku money.pl.

 

Wywodzący się z Wielunia Wielton jest dziś nie tylko znaczącym w Europie producentem naczep i przyczep samochodowych, ale i jedną z dziesięciu największych firm w branży na świecie. Firma znajduje się w europejskim TOP3 i światowym TOP10 wśród producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka powstała w 1996 r., a nieprzerwanie od 2007 r. jest notowana na GPW.
Należąca do Grupy Wielton spółka Lawrence David wyprodukuje dla Amazona 40 pojazdów testowych. Są to naczepy z osiami dzielonymi, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Będą służyły do transportu między dużymi magazynami przeładunkowymi (tzw. hubami) amerykańskiego giganta sprzedaży internetowej. Wywodzący się z 22-tys. miasta w środkowej Polsce, z Wielunia, Wielton jest dziś nie tylko znaczącym w Europie producentem naczep i przyczep samochodowych, ale i jedną z dziesięciu największych firm w branży na świecie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wieltonu sięgnęły 640 mln zł w pierwszym kwartale. To historyczny rekord największego polskiego producenta przyczep, naczep oraz pojazdów użytkowych i jednego z liderów europejskiego rynku. Rok wcześniej było 480 mln zł. Spółka przejmuje firmy w Europie i trudno, żeby przychody nie rosły. W ubiegłym roku kupiła firmę w Wielkiej Brytanii, swoją działalność prowadzi we Francji, Rosji, Niemczech i we Włoszech. We Francji ma nawet pozycję lidera rynku.
Podstawą działalności są produkty transportu drogowego, gdzie przy przychodach 607 mln zł (+33 proc. rok do roku) wynik operacyjny wzrósł o 10 proc. do 26 mln zł. Gorzej spółce idzie w segmencie rolniczym. Przyczepy dla rolników sprzedawały się co prawda lepiej niż rok temu, ale z niższą marżą brutto, niż marża z podstawowej działalności.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u