Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 DO 5 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 DO 5 CZERWCA

dni_sieradza_2019-fbI już za dwa dni czerwiec. A wraz z nim Dzień Dziecka. Miejmy nadzieję, że już bez ostatnich deszczów. Trwają już Dni Sieradza, w ramach których odbędzie się Jarmark Urszulański oraz Dni Olimpijczyka. W Łasku z kolei przez dwa dni trwać będzie Jarmark Łaski. W Trębaczewie podczas otwartego dnia Cementowni Warta wystąpi grupa Pudelsi. W Sędziejowicach odbędzie się dwudniowy MotoFolk. Na placu przy Stadionie Gminnym. W Konopnicy na cztery dni zaplanowano Owocowy Festiwal. W Szadku odbędzie się Piknik Militarny. W Sulmierzycach koło Pajęczna zaś odbędzie Cepeliada' 2019. Zagra tam m.in. Dżem oraz Ania Wyszkoni. Co poza tym będzie się działo w regionie? Gdzie warto zajrzeć? W czym warto uczestniczyć ? O tym poniżej.


 

Szczegóły także na plakatach organizatorów. Siewie.tv podpowiada też co będzie się działo po 5 czerwca To m.in. kolejne wydarzenia związane z tegorocznymi Dniami Sieradza oraz zbliżającymi się Dniami Zduńskiej Woli. A w Uniejowie zagoszczą najpopularniejsze gwiazdy polskiej piosenki na Festiwalu dla Ziemi. Transmisję dla tych, którzy tam nie dotrą na żywo przeprowadzi Telewizja POLSAT. Ale to w przyszłym tygodniu. A co niebawem? Sprawdzajcie poniżej.

ŁASK

30 maja - 5 czerwca. KinoIno, repertuar na: --> https://kinoino.pl/#repertuar

1 - 2 czerwca XXIII JARMARK ŁASKI. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9824-jarmark-aski-ju-po-raz-dwudziesty-trzeci-z-atrakcjami-i-gwiazdami-

2 czerwca, IX SUPERMARATON JASTRZĘBI ŁASKICH. Szczegóły na plakacie.

SIERADZ

30 maja - 5 czerwca. Kino Teatr, repertuar filmowy i innych wydarzeń na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

30 maja, godz. 17, Park Broniewskiego. Dzień Dziecka ze Spółdzielczym Domem Kultury. Szczegóły na plakacie.

31 maja, godz. 10, WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA OLIMPIJCZYKA. Stadion MOSiR.

31 maja, godz. 17.30. MBP w Sieradzu. Osiemdziesiąte spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”. Tym razem luźna dyskusja z dziwnym bajkami w tle (fantastyczne parodie, dziwne bajki, wersje dla starszych czytelników).

1 czerwca, JARMARK URSZULAŃSKI. Szczegóły na: --> http://www.scksieradz.pl/node/2282
Tegoroczna edycja będzie już jego trzynastą odsłoną. Na placu przed Teatrem Miejskim i na ul. Dominikańskiej pojawią się nie tylko stragany, ale także atrakcje skierowane dla małych i dużych. Muzyczną gwiazdą jarmarku będzie Janusz Laskowski (autor i pierwszy wykonawca piosenki "Kolorowe Jarmarki") . Tego samego dnia swój dzień będą miały również dzieci i to właśnie dla nich skierowana będzie specjalna strefa zabaw na Rynku oraz koncert grupy "MY3".

1 czerwca, na sieradzkim Rynku pojawi się "Strefa na Zdrowie Polpharmy". W jej ramach sieradzanie będą mogli wykonać bezpłatne badania i konsultacje. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9898-strefa-na-zdrowie-polpharmy-bezpatne-badania-w-sieradzu

2 czerwca, DNI SIERADZA' 2019, Koncert Trzech Tenorów, Park Staromiejski, Amfiteatr, godz. 20. Najsłynniejsze utwory operowe, operetkowe, jak i również te muzyki popularnej zaśpiewają muzycy z Polski i Ukrainy. Szczegóły na: --> http://www.scksieradz.pl/node/2351

3 czerwca. Godz. 18, MBP w Sieradzu. Chcesz odkryć wraz z nami piękno mazurskich krajobrazów, poznać meandry polsko-niemiecko-mazurskiej historii a może odnaleźć receptę na szczęśliwe życie? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki w Sieradzu, wtedy na te pytania odpowie charyzmatyczna Katarzyna Enerlich: pisarka, dziennikarka, instruktor jogi, certyfikowana zielarka.

5 czerwca, godz. 17. MBP w Sieradzu. 114. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dyskusje o książce "Miasto ślepców" Jose Saramago.

5 czerwca, MBP w Sieradzu. Godz. 18. REPUBLICA DE PANAMA w obiektywie i wspomnieniach ARTURA MUSIAŁA. Prelekcja i otwarcie wystawy.

SĘDZIEJOWICE

1 - 2 czerwca, Festyn dwudniowy MotoFolk. Na placu przy Stadionie Gminnym w Sędziejowicach odbędzie się święto gminy, które od bieżącego roku zyskało oficjalną nazwę - „MotoFolk Sędziejowice' 2019”. Organizatorzy przewidzieli dla mieszkańców i przybyłych gości mnóstwo atrakcji rozłożonych na dwa dni. Odbędą się m.in.: Piknik Motocyklowy, Mistrzostwa w Armwrestlingu, Przegląd Zespołów Rozrywkowych oraz Regionalny Festiwal Folkloru „Spotkanie nad Grabią”. - Robimy wszystko, żeby nasza oferta trafiła w gusta każdego mieszkańca, bez względu na wiek czy zainteresowania. Pierwszego dnia motywem wiodącym będzie piknik motocyklowy, natomiast drugiego skupimy się na tym, co w naszej historii mamy najcenniejszego, czyli kulturze folklorystycznej. Oprócz tego, drugiego dnia mnóstwo atrakcji czekać będzie na najmłodszych. Wszystko to uzupełnione koncertami i występem najsłynniejszej, polskiej ławeczki – zapowiada Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.Gwiazdami, które wystąpią na MotoFolku będą zespoły Long & Junior i Krywań. Czas mieszkańcom umilą aktorzy z serialu "Ranczo" - kabaret KaŁaMaSz. Organizatorami imprezy są: Wójt Gminy Sędziejowice, Grupa motocyklowa Forever Young, Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Gminy Sędziejowice, Sędziejowice na plus i Urząd Gminy Sędziejowice. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej www.gminasedziejowice.eu oraz profilu na portalu Facebook https://www.facebook.com/motofolk.

KONOPNICA

30 maja - 2 czerwca. Owocowy Festiwal. Kraina płynąca sokami, pachnąca owocami i rozbrzmiewające ćwierkanie ptaków – mowa o Owocowym Festiwalu, który w tym roku odbędzie się w centralnej Polsce, czyli w Konopnicy. Będą joga, medytacje, wykłady, ognisko, muzyka, a przede wszystkim świeże i soczyste owoce w każdej postaci. Festiwal potrwa aż cztery dni. Szczegóły na: --> https://owocowyfestiwal.pl/

UNIEJÓW

31 maja - 2 czerwca. Uniejowskie obchody Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie.

WILAMÓW

31 maja, godz. 11. Dzień Integracji - Dzień Dziecka, plac przy szkole.

BŁASZKI

26 maja. Godz.19, Centrum Kultury w Błaszkach, sala widowiskowa. Koncert z okazji Dnia Matki, czyli "Trzy Gitary" zagrają przeboje "Czerwonych Gitar". Wejścia darmowe po rezerwacjach w CKB.

SZADEK

31 maja, w godz. 17- 19. Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zapraszają na WARSZTATY MIKROMAKRAMY. Szczegóły na plakacie.

1 czerwca. PIKNIK MILITARNY z udziałem 32. Bazy Lotnictwa w Łasku, od godz. 14. Teren rekreacyjny przy MGOK, ul. Widawska 16. Szczegóły na plakacie.

4 czerwca, w w godz. 17- 19. Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zapraszają na HAFT WSTĄŻECZKOWY. Szczegóły na plakacie.

WIERUSZÓW

30 maja - 5 czerwca. Kino Słońce, repertuar na: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

31 maja, Dzień Dziecka z Wieruszowskim Domem Kultury. Na Zamczysku. Impreza plenerowa z wieloma atrakcjami, m.in. darmowymi dmuchańcami, z grami i zabawami, warsztatami, konkursami, które przygotowują GOSiT, biblioteka, dom kultury i dział promocji. Wiemy już, że będzie paintball, pokazy „science for kids” na kilku stanowiskach. Można też liczyć na zabawy animacyjne, wielkie bańki i pewnie jeszcze sporo innych atrakcji.

SULMIERZYCE KOŁO Pajęczna

1 czerwca. Cepeliada' 2019. Zagra zespół Dźem. Będzie też koncert Ani Wyszkoni. W programie występy dzieci ze szkół i przedszkoli, pokaz tańca towarzyskiego dzieci, występ grupy tanecznej Czadersi, Orkiestry Dętej Gminy Sulmierzyce oraz zespołu Jack Kraners. Wspólnie z Cepeliadą odbędzie się również ZLOT MOTOCYKLOWY. Start zlotu o godz. 14, a Cepeliady o godz 15.30.

ZDUŃSKA WOLA

30 maja - 5 czerwca. Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

2 czerwca. Godz 13, Marsz dla życia i rodziny spod Bazyliki Mniejszej. Przejście ulicami miasta do parafii św. Pawła Apostoła, gdzie odbędzie się X PARAFIADA, czyli Parafialny Festyn Rodzinny.

4 czerwca. PCKSiR, Koncert „Dla Mamy i Taty”. Szczegóły na plakacie.

5 czerwca. Dzień Dziecka z Lokatorem. Od godz. 14 do godz. 19. Na osiedlach spółdzielczych: Południe, Zachód A, B, C oraz na Osmolinie i osiedlach Łaska I, II. Szczegóły na plakacie. Zapisy dzieci i odbiór opasek w siedzibie DK Lokator.

TRĘBACZEW

1 czerwca, od godz. 15. Dzień Otwarty w Cementowni Warta. Gwiazdą będzie zespół PUDELSI. Szczegóły na plakacie.

WIELUŃ

30 maja - 5 czerwca. Kino Syrena, repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/03/repertuar-syreny/

1 czerwca. Obchody Dnia Dziecka, od godz. 14, boisko na os. Wyszyńskiego. Szczegóły na plakacie.

2 czerwca, godz. 10, V REKREACYJNY RAJD ROWEROWY, szczegóły na plakacie.

A JUŻ NIEBAWEM W REGIONIE ODBĘDĄ SIĘ:

- UNIEJÓW, 8 czerwca, polskie eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu żon. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9865-krajowe-eliminacje-do-mistrzostw-wiata-w-noszeniu-on-ponownie-w-uniejowie

- UNIEJÓW, Festiwal dla Ziemi realizowany z Telewizją POLSAT - EARTH FESTIVAL Uniejów' 2019. W tym roku spotkamy się miesiąc wcześniej, bo już w weekend 8-9 czerwca na gościnnej plaży nad Wartą tuż obok Term Uniejów. Czeka nas wiele atrakcji w specjalnie przygotowanych strefach. Podobnie jak rok temu punktem kulminacyjnym Festiwalu będzie wielki Koncert Telewizyjny „Gwiazdy dla Ziemi” transmitowany „na żywo” przez Telewizję Polsat. Koncert rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca o godzinie 20.00. Wystąpią w nim: Piotr Cugowski, Future Folk, Grzegorz Hyży, InoRos, Kayah, Kasia Kowalska, Beata Kozidrak i Bajm, LemON, Liber, Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz, Stachursky. Koncert poprowadzą Ola Szwed, Krzysztof Ibisz i Kabaret ParaNienormalni. Wstęp na Festival i Koncert jest darmowy. EARTH FESTIVAL to nowoczesny i multimedialny festiwal, który oprócz rozrywki i ogromnej dawki pozytywnej energii ma także do przekazania ważne przesłanie: chcemy uświadomić coraz bardziej widocznie postępującą degradację życia na Ziemi i relacji międzyludzkich, ocieplanie klimatu, brak wody, wycinanie lasów, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie, wzrost konfliktów i agresji między ludźmi oraz wpływ każdego z nas na ten stan rzeczy. To okazja, by w ramach EARTH FESTIVAL nie tylko miło spędzić czas, ale także spotkać się z ludźmi, którzy pragną coś zmienić i przyczynić się do poprawy jakości naszego środowiska i nas samych. To szansa na wymianę doświadczeń i pomysłów, na wzajemne inspiracje i dzielenie się pozytywną energią tysięcy uczestników. Pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się w dniach 07-08 lipca 2018 roku w Uzdrowisku Termalnym Uniejów, przyciągnęła do Uniejowa tysiące miłośników dobrej zabawy także z wielu okolicznych miast (Łódź, Turek, Kalisz, Sieradz itd.) i ponad milion widzów przed telewizory. GWIAZDY DLA ZIEMI znów zagrają w Uniejowie podczas drugiej edycji EARTH FESTIVAL.

- ZDUŃSKA WOLA, 10 - 16 czerwca, DNI ZDUŃSKIEJ WOLI'2019. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9902-dni-zduskiej-woli-2019-na-kolorowo-od-10-do-16-czerwca

- ZDUŃSKA WOLA, X edycja Międzynarodowego Festiwalu "Folklor Świata", 28 - 30 czerwca.

- SIERADZ, 6 czerwca. „Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi” , Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Higiena kojarzy się współcześnie żyjącym z czymś pozytywnym, czystym i estetycznym. Natomiast jeszcze przed stu laty, kiedy nie było środków czystości, kosmetyków, łazienek oraz światła, o higienie i jej zasadach nikt na wsi nie słyszał. Brudno było w domach i na podwórkach, zapach dookoła odrażający i wszędobylskie robactwo roznoszące choroby. Wystawa o zwyczajach higienicznych przedstawia zagadnienia związane z czystością na wsi w dwóch okresach. Pierwsza część przedstawia przybliżony stan chałup z końca XIX w., kiedy w izbach panował półmrok, z otwartych palenisk rozchodził się szary dym, pościele były niedoprane i panował ogólny nieład. Następnie prezentowane jest dwudziestolecie międzywojenne, w którym znikają już piece z otwartymi paleniskami, w chatach robi się znacznie czyściej, choć nie wszędzie w jednakowym stopniu. Ubogie jest nadal oświetlenie i jeszcze nie wystarczający dostęp do środków czystości. Znane już były wprawdzie lampy naftowe, ale zapalano je rzadko w ramach oszczędności wydatków na naftę. W tym okresie gospodynie zdecydowanie lepiej dbały już o czystość bielizny. Pojawiły się pierwsze fabryczne przedmioty do pielęgnacji ciała (pędzle do golenia, szare mydło itp.). Wyraźna poprawa wkracza na wieś dopiero w l. 50. i następnych XX w. Było to wynikiem powszechniejszego dostępu do oświaty i prasy oraz informacji zdobywanych na kursach prowadzonych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Niezależnie od czasu i możliwości finansowych w każdym gospodarstwie były jednak różne sprzęty i urządzenia przeznaczone do utrzymania higieny, które można obejrzeć na wystawie. Są to kijanki do prania, balie drewniane klepkowe oraz cynkowe, wyżymaczki, różne typy żelazek (jednopłytowe, na węgiel, na duszę, do prasowania koronek), stojaki metalowe lub wiklinowe pod miski emaliowane, maglownice, wyżymaczki, ręczne pralki, lokówki, prostownice do włosów i wiele interesujących, dziś już nieużywanych przedmiotów. Wśród nich są np. drewniane spinki do suszenia bielizny, miotła z gałązek żarnowca, pędzel z kłosów zboża do bielenia ścian wapnem, mosiek (do oświetlania izb), sławojka itp. Wystawa „Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi” została przygotowana ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

- SIERADZ, 8 - 9 czerwca, DNI SIERADZA' 2019 pozostałe obchody. 8.06 (sobota), 19:30 KONCERT GWIAZD: - Występy podopiecznych SCK - TULIA - DŻEM. Amfiteatr w parku Staromiejskim 09.06 (niedziela), 20:00, SIERADZKI WIECZÓR KABARETOWY: WEŹRZESZ POD WYRWIGROSZEM. Amfiteatr w parku Staromiejskim.

- SIERADZ. koncert gitarowy w wykonaniu Janusza Grochmalskiego, MBP zaprasza 12 czerwca na godz. 18.

- STRUMIANY, 8 czerwca, Festiwal Mleka i Miodu. VI Edycja Festiwalu Mleka i Miodu promującego regionalne produkty (głównie mleko i miód) oraz koncerty najlepszych zespołów Disco-Polo. Wstęp darmowy! Wystąpią zespoły: OVO NA LUDOWO, TRUBADURZY, MARCUS P, EXAITED i EXTAZY! Od godz. 18 do 2 w nocy 9 czerwca.

- STRUMIANY, 20 czerwca w Strumianach na piaszczystych boiskach GOSiR-u startuje XVII Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej "NOCĄ". Jedyny tak klimatyczny turniej siatkówki odgrywany pod gwiazdami. Szczegóły i zapisy wciąż trwają na: --> https://www.ugburzenin.pl/art/aktualnosci/832

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u