Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Łaskie śmieci na wagę złota: 17 zł za segregowane, a 34 zł za niesort od osoby. Już od 1 lipca

Łaskie śmieci na wagę złota: 17 zł za segregowane, a 34 zł za niesort od osoby. Już od 1 lipca

53669238_2035911043124647_4920696880876224512_nZ pierwszym dniem lipca w Łasku oraz gminie Łask ceny za odbiór śmieci drastycznie wzrosną. Do tej pory mieszkańcy płacili 20 zł od gospodarstwa domowego, bez względu na to, ile osób liczyło - czy jedną, czy nawet osiem lub więcej. Teraz to się radykalnie zmieni. Radni na ostatniej sesji 6 bm. uchwali, że płacić będzie każdy mieszkaniec gminy. Stawki przyjęto za każdą osobę zamieszkującą mieszkanie, czy nieruchomość.

I od 1 lipca opłata wynosić będzie 17 zł miesięcznie od osoby za śmieci segregowane. Dwa razy tyle zapłacą ci, którzy segregacji nie zadeklarują, czyli 34 zł miesięcznie od osoby. Burmistrz Gabriel Szkudlarek przygotowując projekt uchwały w sprawie zmiany opłat wyjaśniał radnym, ze na ogłoszony przez gminę przetarg zgłosiła się tylko jedna firma. Eko-Region z Bełchatowa. Ta sama, która przed ostatnich 30 miesięcy zajmowała się wywozem śmieci z gminy. Umowa, która kończy się z nią ostatniego czerwca, opiewała w tym okresie na 7 mln zł. Na przetarg ta sama firma jako ceną ofertową podała za odbiór śmieci z gminy ponad 16,3 mln zł. Także na kolejnych 30 miesięcy. I była to jedyna oferta, jaką otrzymał samorząd Łasku. Gmina nie mając wyboru i aby, nie dopuścić do zalegania odpadów nie miała wyjścia i ofertę, jak przyznaje burmistrz - z ciężkim sercem, mając także świadomość z niezadowolenia mieszkańców - przyjęła. Zadowolone jednak ze zmian w opłatach mogą być jedynie osoby samotnie prowadzące gospodarstwo domowe. Bo zamiast 20 zł, jeśli zadeklarują segregację, zapłacą teraz 17 zł, czyli o 3 zł mniej niż poprzednio.

KaMi S

Uzasadnienie podwyżek zaproponowanych przez burmistrza w filmie na: http://lask.pl/content/nowa_stawka_op_aty_za_gospodarowanie_odpadami_komunalnymi

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u