Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowy rozkład jazdy pociągów w regionie od 9 czerwca

Nowy rozkład jazdy pociągów w regionie od 9 czerwca

lka_karszniceJak informuje portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe, od niedzieli 9 czerwca do 31 sierpnia będzie obowiązywać druga w rocznym rozkładzie jazdy 2018/19 zmiana organizacji ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej mieszkańcy regionu muszą wciąż uzbroić się w cierpliwość, bo nie o każdej porze dojadą na tej trasie pociągiem. Na pewno jednak przez Zduńską Wolę - Karsznice w okresie wakacyjnym uruchomione zostaną aż trzy pary połączeń. Co ułatwi dogodny dojazd na południe Polski, jak i nad morze. Nie tylko do Trójmiasta, ale nawet na Półwysep Helski.

Duży wpływ na rozkład na linii sieradzkiej będzie miała postępująca modernizacja. W trakcie realizacji jest remont toru nr. 1 na odcinku Lublinek – Pabianice wraz ze stacją Pabianice, a od 4 lipca rozpoczną się prace na odcinku Łask - Dobroń. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do 3 lipca planują oddać do użytku podróżnym cały peron 2 w Zduńskiej Woli oraz zakończyć prace torowe na odcinku Zduńska Wola – Łask.

PKP Intercity

PKP Intercity zmuszona jest ponownie zmienić trasę nocnego pociągu IC Karkonosze relacji Szklarska Poręba / Jelenia Góra - Białystok. Od 9 czerwca pociąg ten pojedzie od stacji Łódź do stacji Wrocław przez Częstochowę, Opole. Tym samym ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 5 par pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia, z czego 1 kursuje w wydłużonej relacji do Gdyni i Kołobrzegu (TLK Pobrzeże) oraz 1 do Jeleniej Góry i Białegostoku (Nałkowska). Utrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Wawel z Poznania do Krakowa.
W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola - Karsznice będziemy mieli do dyspozycji aż 3 pary pociągów. Nadal będzie kursować codziennie nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl Główny – Kołobrzeg – Przemyśl zapewniający mieszkańcom bezpośredni dojazd m.in. także do Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Torunia czy Trójmiasta. Ustronie od 20 czerwca poprowadzą także grupę wagonów do/z stacji Hel. Podobnie jak w roku ubiegłym, w okresie wakacyjnym zostanie uruchomiony pociąg TLK Korsarz relacji Kraków Główny – Kołobrzeg – Kraków Płaszów kursujący przez Katowice, Tarnowskie Góry, Inowrocław, Bydgoszcz, Piłę. Skład poprowadzi również grupę wagonów do/z stacji Ustka. Nowością będzie uruchomienie po raz pierwszy w historii Karsznickiej stacji wakacyjnego pociągu międzynarodowego – TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba – Bohumin wraz z grupą wagonów do/z stacji Hel przez Rybnik, Katowice, Tarnowskie Góry, Inowrocław, Bydgoszcz, Trójmiasto.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Do 3 lipca za większość pociągów przewoźnika kursować będzie komunikacja zastępcza w postaci autobusów, autobusów przyspieszonych czy typu Sprinter. Jedynymi kursami obsługiwanymi przez pociągi przewoźnika będą 4 pary kursujące w pełnej relacji Sieradz – Łódź – Sieradz.
Od 4 lipca, za dotychczas uruchamianą komunikację zastępczą, na odcinku Sieradz – Zduńska Wola/ Łask powróci obsługa taborem kolejowym (na odcinku Łask – Łódź w dalszym ciągu komunikacja zastępcza). Ma to związek z planowanym oddaniem do użytku drugiej krawędzi peronu 2 w Zduńskiej Woli oraz toru nr. 1 na odcinku Łask – Zduńska Wola. Niezmiennie pozostaną również 4 pary połączeń obsługiwane przez pociąg w pełnej relacji Sieradz – Łódź – Sieradz.
Utrzymane zostanie również honorowaniem biletów w pociągach spółki PKP Intercity na odcinku Sieradz – Łódź Widzew – Sieradz: IC 1610/1 Asnyk oraz IC 6116/7 Dąbrowska. Dodatkowo pasażerowie na podstawie ważnego biletu ŁKA będą mogli skorzystać z pociągu IC 3702/3 Wawel.

Przewozy Regionalne

W związku ze zmianą organizacji ruchu od dnia 9 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. dla pociągów 16531 relacji Łódź Kaliska - Wrocław Główny oraz 61522 relacji Wrocław Główny - Łódź Kaliska przywrócona zostanie obsługa taborem kolejowym (wcześniej Komunikacja Zastępcza na odcinku Łódź – Sieradz - Łódź). Ostatni w porze dziennej pociąg 17509 relacji Łódź Kaliska – Ostrów Wielkopolski będzie odjeżdżał godzinę później tj. 20:20

Autobusowa Komunikacja Zastępcza utrzymana zostaje dla pociągów:
- 16533 relacji Łódź Kaliska - Wrocław Główny, na odcinku Łódź Kaliska - Zduńska Wola
- 61520 relacji Wrocław Główny - Łódź Kaliska, na odcinku Zduńska Wola – Łódź Kaliska.

Rozkłady Jazdy z poszczególnych miejscowości dostępne są na:
- ZDUŃSKA WOLA --> https://zwk.org.pl/pdf/ZDUNSKA_WOLA_rozklad_pkp_2019.06.09_2019.08.31.pdf
- ZDUŃSKA WOLA-KARSZNICE--> https://zwk.org.pl/pdf/ZDUNSKA_WOLA_KARSZNICE_rozklad_pkp_2019.06.09_2019.08.31.pdf
- SIERADZ--> https://zwk.org.pl/pdf/SIERADZ_rozklad_pkp_2019.06.09_2019.08.31.pdf
- WIELUŃ---> https://zwk.org.pl/pdf/WIELUN_rozklad_pkp_2019.06.09_2019.08.31.pdf

Aktualny cennik biletów dostępny na: --> https://zwk.org.pl/index.php/82-rozklad-jazdy/80-ceny-biletow

źródło: zwk.org.pl,

opr.KaMi S

Fot. arch. siewie.tv

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u