Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Żar będzie się lał z nieba. Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla Sieradzkiego

Żar będzie się lał z nieba. Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla Sieradzkiego

basenPrzez najbliższe dni w Sieradzkiem będzie prawie jak w tropikach! Już od poniedziałku 10 bm. niemal w całym regionie temperatura w cieniu sięgnąć może 30 stopni Celsjusza, a we wtorek i środę termometry mogą wskazać nawet 35 stopni Celsjusza! Przypominamy, że mowa o wskazaniach w cieniu. W pełnym słońcu temperatura odczuwalna może dojść do 48 - 53 kresek na plusie. Nawet w nocy trudno będzie o ulgę, bo słupki rtęci mogą pokazywać od 19 do nawet 21 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o tropikalnym żarze drugiego stopnia dla powiatów łaskiego, zduńskowolskiego, sieradzkiego, poddębickiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego i wieluńskiego. Wysoka temperatura może powodować odwodnienie i przegrzanie organizmu. Bezpośrednim zagrożeniem życia może być udar słoneczny lub cieplny.
Aby uniknąć zdrowotnych problemów podczas zapowiadanych upałów należy przestrzegać poniższe zalecenia:
- ograniczyć do minimum przebywanie na pełnym słońcu
- pić dużo niegazowanej wody, nawet do 4 litrów dziennie
- jeśli nie musisz, to nie wychodź z domu, dotyczy to głównie osób starszych oraz małych dzieci
- nosić nakrycie głowy
- stosować kremy z wysokim filtrem UV
- nosić okulary przeciwsłoneczne
- unikać wysiłku fizycznego
- nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych pojazdach
- nie pić alkoholu, bo odwadnia organizm.

Rządowe Biuro Bezpieczeństwa oraz policja alarmują o rozwagę nad wodą. Statystyki tegoroczne są przerażające. Od 1 kwietnia odnotowano 63 utonięcia. Tylko w sobotę 8 czerwca w kraju utonęło siedem osób. Strażacy, z kolei apelują, by w lasach i na polach czy łęgach nie rozpalać ognia, nie rzucać niedopałków papierosów. Wysuszona tej wiosny ściółka może w ciągu paru sekund zapalić się jak kartka papieru.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u