Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dwóch pancernych i czołg na ulicach Pajęczna

Dwóch pancernych i czołg na ulicach Pajęczna

250-92499_mNie ułańską, a pijacką fantazją wykazał się 49-latek, który po kilku głębszych zasiadł za sterem... czołgu! Policjanci z pajęczańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie w centrum Pajęczna czołgiem T55. „Pancerny” kierowca był pod wpływem alkoholu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie, a czołg odholowano na strzeżony parking. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym - do lat 8.

 

W czwartek 13 czerwca około godziny 21.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał nietypowe zgłoszenie... o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta. Natychmiast w rejon ulicy Mickiewicza skierowany został patrol. Zastał zaparkowany na jezdni czołg T 55 oraz stojącego obok mężczyznę. Z wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej jechał on tym czołgiem jako pasażer. Wkrótce policjanci znaleźli w pobliżu 49-letniego właściciela pojazdu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. T 55 na koszt właściciela trafił na strzeżony parking.
Jak wynika z wstępnych ustaleń, początkowo czołg był transportowany na lawecie, która zepsuła się. Czołg zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany, zapewne wiedziony fantazją i kultową postacią Grigorija Saakaszwili z "Rudego", kierowcy czołgu 102 oraz totalnym brakiem wyobraźni i podniecony spożytym alkoholem 49-latek postanowił zabierając na pokład pasażera odbyć przejażdżkę ulicami Pajęczna. Policjanci ustalili, że czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u