Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dwóch pancernych i czołg na ulicach Pajęczna

Dwóch pancernych i czołg na ulicach Pajęczna

250-92499_mNie ułańską, a pijacką fantazją wykazał się 49-latek, który po kilku głębszych zasiadł za sterem... czołgu! Policjanci z pajęczańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie w centrum Pajęczna czołgiem T55. „Pancerny” kierowca był pod wpływem alkoholu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie, a czołg odholowano na strzeżony parking. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym - do lat 8.

 

W czwartek 13 czerwca około godziny 21.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał nietypowe zgłoszenie... o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta. Natychmiast w rejon ulicy Mickiewicza skierowany został patrol. Zastał zaparkowany na jezdni czołg T 55 oraz stojącego obok mężczyznę. Z wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej jechał on tym czołgiem jako pasażer. Wkrótce policjanci znaleźli w pobliżu 49-letniego właściciela pojazdu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. T 55 na koszt właściciela trafił na strzeżony parking.
Jak wynika z wstępnych ustaleń, początkowo czołg był transportowany na lawecie, która zepsuła się. Czołg zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany, zapewne wiedziony fantazją i kultową postacią Grigorija Saakaszwili z "Rudego", kierowcy czołgu 102 oraz totalnym brakiem wyobraźni i podniecony spożytym alkoholem 49-latek postanowił zabierając na pokład pasażera odbyć przejażdżkę ulicami Pajęczna. Policjanci ustalili, że czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u