Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 CZERWCA

23blaszkiI zaczęły się tak oczekiwane przez uczniów wakacje! Pogoda ma w pierwszych dniach kanikuły sprzyjać wypoczynkowi, choć nie wszyscy mogą sobie na to na razie pozwolić. Uczniów wygaszanych gimnazjów oraz klas ósmych z podstawówek czeka jeszcze od 21 czerwca maraton kolejkowy, by złożyć w wybranej szkole średniej niezbędne dokumenty, bo samo zalogowanie się w systemie nie wystarczy. Termin mija we wtorek 25 czerwca o godz. 12!

 

Od czwartku 20 bm. otwarte mają być baseny przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli oraz baseny w Wieluniu, a także nowa część uniejowskich Term. W czwartek w całym regionie odbywać się będą też uroczystości Bożego Ciała. Najbardziej spektakularne w Spycimierzu, gdzie procesja przejdzie po kwietnych dywanach. W niedzielę - pamiętajcie! - wypada Dzień Ojca. Przed nami także Noc Świętojańska. Wianki panny puszczać będą m.in. w Wieluniu, Gajewnikach oraz Uniejowie. Startują z operetkowym przytupem Dni Warty. W Błaszkach z kolei na DROGBRUK FESTIVAL wystąpią De Mono, Kombi oraz Golec uOrkiestra. Przypominamy rodzicom, że placówki kulturalne z Sieradzkiego już prowadzą zapisy na zajęcia wakacyjne oraz półkolonie. Co w Sieradzkiem zaplanowano na najbliższe dni? Gdzie warto się wybrać? O tym tradycyjnie poniżej. Szczegóły także na plakatach organizatorów.

PAJĘCZNO

22 czerwca. O godz. 16 staruje cykl wakacyjnych imprez ph. LATO W MIEŚCIE. Kino Świteź. Cykl zainaguruje koncert fińskiej artystki Mirji Klippel. Szczegóły na plakacie.

GAJEWNIKI, GM. ZDUŃSKA WOLA

21 czerwca. Dziewiąta edycja Nocy Świętojańskiej odbędzie się na terenie Stajni Gajewniki. Celem imprezy jest kultywowanie tradycji sobótkowej oraz aktywizacja i integracja mieszkańców LGD „Podkowa”. W programie przewidziano m. in.: występy lokalnych artystów, obrzędy związane z tradycją sobótkową, warsztaty wyplatania wianków świętojańskich, pokaz tańca z ogniem oraz stoiska lokalnych stowarzyszeń. Początek o godz. 18.

WARTA

23 i 29 czerwca. Dni Warty. 23 czerwca - Letnia Akademia Opery i Operetki & Musicalu "Stanisław Moniuszko- Gala Operowa". 29 czerwca - turniej piłki plażowej a także turniej sprawnościowy. Nie zabraknie również regionalnych potraw. Na scenie wystąpi między innymi : GooseBumps, Viva Santana oraz Mesajah. Odbędą się także warsztaty gitarowe z Leszkiem Cichońskim, a na godz. 20.30 zaplanowano wspólne wykonanie piosenki Hej Joe. Szczegóły na plakacie.

BŁASZKI

22 czerwca. Godz. 16, Stadion Miejski. DROGBRUK FESTIVAL. Koncert z okazji 20-lecia powstania firmy DROGBRUK - czołowego producenta kostki brukowej w Polsce, mającego od początku siedzibę właśnie w Błaszkach. Swoje 20-lecie będzie także obchodzić główna gwiazda wieczoru - Golec uOrkiestra. Wystąpią też zespoły De Mono oraz Kombi. PROGRAM:
- Godz. 16:00 Konkursy, animacje, występy
- Godz. 18:00 Koncert KOMBI
- Godz. 20:00 Koncert DE MONO
- Godz. 22:00 koncert GOLEC uORKIESTRA.

23 czerwca. Festyn familijny POWITANIE LATA, godz. 16. Na Stadionie Miejskim.

ZDUŃSKA WOLA

19 - 26 czerwca, repertuar Kina Ratusz --> > http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

19 czerwca . KINO NA SZPILKACH. Przedpremierowy pokaz filmu "Oszustki". Kino Ratusz. Film ten jest czystą rozrywką, do tego w bajecznie luksusowej scenerii słonecznego Lazurowego Wybrzeża . W brawurowej komedii z udziałem Anne Hathaway, Rebel Wilson i Alexa Sharpa. Młody milioner stanie się obiektem rywalizacji dwóch sprytnych oszustek, zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn. A przed filmem od godziny 18 zapraszamy na yogę, techniki oddechowe, degustacje, ręcznie robione maskotki i makramy oraz porady dietetyka. Bilety w cenie 15 zł.

20 czerwca. Miejska Procesja Bożego Ciała. Msza święta o godz. 10.30 w Bazylice Mniejszej. Potem procesja przejdzie ulicami Kościelną i Łaską do parafii św. Antoniego. Ołtarze na trasie procesji przygotowują: ołtarz I - strażacy; ołtarz II – rzemiosło; ołtarz III – parafia św. Pawła; ołtarz IV – parafia św. Antoniego.

21 czerwca. Kino Plenerowe koło filii MDK w Karsznicach, plac Zwycięstwa, godz. 21.30. Pokaz filmu Ocean's 8.

SIERADZ

19 -26 czerwca, repertuar Kino Teatr i inne wydarzenia w Teatrze: --> https://sieradz.eu/kino-teatr-2452

25 czerwca, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Godz. 17. Wykład Tomasza Polkowskiego Dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola pt. „Sprawa volksdeutschów w powiecie sieradzkim po roku 1945”. Miejsce spotkania: ul. Zamkowa 1.

ŁASK

19 - 26 czerwca. Repertuar KinaIno --> https://kinoino.pl/#repertuar

20 czerwca. Kolegiata w Łasku. Uroczysta liturgia Bożego Ciała o godz. 10, a po niej procesja eucharystyczna ulicami miasta.

26 czerwca. Popularne filmy, wielki ekran i leżaki na miejskim Rynku. Taką formę rozrywki pokochali łaskowianie. W tym roku ponownie zawita do miasta kino na leżakach. Szykuje się filmowe rozpoczęcie i zakończenie wakacji. 26 czerwca o godz. 22 wyświetlona zostanie komedia „Serce nie sługa”, a 29 sierpnia łaskowianie wspólnie obejrzą „Narzeczonego na niby”. Zapraszamy na plac 11 Listopada. Organizatorzy zapewniają minimum 200 leżaków. Wstęp wolny

UNIEJÓW

22 - 23 czerwca. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej. Okolice Term.

23 czerwca. Noc Świętojańska – ogniska na plaży nad rzeką Wartą. Od godz. 18.

ZŁOCZEW

19 czerwca. Retro Dancing. Godz. 19. Miejski Ośrodek Kultury. Wstęp 10 zł.

SPYCIMIERZ GM. UNIEJÓW

20 czerwca. Od rana trwać tam będą uroczystości Bożego Ciała – układanie kwietnych dywanów. Na trasie do kościoła.

14 - 16 czerwca. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej. Cały dzień, okolice Term w Uniejowie.

WIERUSZÓW

19 - 26 czerwca. Repertuar kina Słońce --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

19 czerwca., Godz. 17. Festiwal kolorów! Włącz tryb wakacyjny! Ulubione święto? Rozpoczęcie wakacji i sypanie się proszkami holi!Tradycyjnie, bo po raz 4! zapraszamy wszystkich uczniów i przedszkolaków do kolorowego, beztroskiego, radosnego święta kolorów. Uwaga! Zmieniamy lokalizację: ZAMCZYSKO! Od godziny 17, świętowanie rozpoczniemy pokazami tanecznymi i wokalnymi dzieci, które cały rok uczestniczyły w warsztatach WDK. Doceńmy ich brawami i obecnością. Po występach zadzieje się to, co lubimy najbardziej!Chmury kolorowej tęczy nad głowami!. Zapraszamy w dniu rozdania świadectw o godz.17. Proszki holi na zabawę ufundowała Młodzieżowa Rada Miejska.

WIELUŃ

19 - 26 czerwca, repertuar Kina Syrena: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/03/repertuar-syreny/

19 czerwca. Muzeum Ziemi Wieluńskiej, godz.18. Wykład historyka sztuki Lucyny Urbańskiej-Kidoń poświęcony Katedrze Notre-Dame w Paryżu.

23 czerwca. Noc Świętojańska w Parku im. Żwirki i Wigury. Od godz. 19. Szczegóły zabawy plenerowej na plakacie.

SZADEK

21, 28 czerwca. W godz. 17- 19. Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zapraszają na warsztaty SUTASZ. Szczegóły na plakacie.

25 czerwca. W godz. 17- 19. Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zapraszają na HAFT WSTĄŻECZKOWY. Szczegóły na plakacie.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u