Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Warto

Warto

PIORNIK1Wszyscy idziemy przez życie swoją własną drogą. Odkrywamy siebie, kształtujemy swoją osobowość, charakter, poznajemy otaczający nas świat. Każdy z nas podczas tej drogi kieruje się swoimi wartościami, zasadami oraz własnym światopoglądem. Myślę, że nie ma człowieka, który by nie chciał jak najlepiej wykorzystać swoich przysłowiowych "pięciu minut". Zatem co w życiu jest naprawdę ważne? Czym warto się kierować?

 

Przede wszystkim zawsze WARTO być sobą. Brzmi banalnie, prawda? A ludzie często o tym zapominają. Przebywając w innym środowisku często próbujemy się przypodobać i utożsamiać z daną grupą. Tylko pytanie; po co? WARTO mieć swoje odmienne zdanie oraz nie bać się go wyrażać. Mamy prawo się z czymś nie zgadzać. Czasem dobrze jest wychodzić przed szereg. Nie wszyscy mają tyle odwagi...
WARTO mieć marzenia. Każdy z nas marzy. Codziennie przychodzi nam do głowy milion pomysłów, doświadczamy nowych rzeczy i pragniemy, aby wszystko szło po naszej myśli. Jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko. Powinniśmy jednak starać się dążyć do realizacji naszych marzeń. Jak powiedział kiedyś polski podróżnik Wojciech Cejrowski: "Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń."
WARTO mieć swoją pasję. Według mnie najwspanialszymi ludźmi są ci z pasją. To właśnie ona nadaje sens naszym działaniom, a często też całemu życiu. Może być dla nas priorytetem; czymś, czemu poświęcamy swój czas chcąc być coraz lepszym. Pasja może też służyć nam jako odskocznia od codzienności. Zapominamy o rzeczach, które nas przytłaczają, które sprawiają nam przykrość. Bez granic oddajemy się swoim ulubionym zajęciom. Zapewnia nam to balans oraz równowagę emocjonalną. To dzięki pasji zdobywamy szczyty i poznajemy wielu wspaniałych ludzi.
WARTO być człowiekiem otwartym na sztukę i kulturę. Artyści od wieków poprzez swoje dzieła próbują przekazać nam naukę o świecie, zjawiskach zachodzących w przyrodzie, w społeczeństwie, inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość oraz problemy poszczególnych epok. To ważne, aby poprawnie interpretować ich dzieła, docenić geniusz tych prac i zachwycać się nimi. Jak mawiał hiszpański pisarz José Carlos Somoza - "Sztuka żąda wszystkiego, ponieważ w zamian daje wieczną rozkosz."
WARTO dbać o środowisko. Jak wiemy jest to dość aktualny temat. Codziennie słyszymy o strajkach klimatycznych młodzieży. Nie wolno nam tego zignorować. Nawet jeden mały krok w stronę ochrony naszej Ziemi przyczynia się do polepszenia jakości życia. Zamieniając jednorazowe plastikowe torebki na torby wielokrotnego użytku lub plastikowe butelki na szklane, dokładamy swoją małą cegiełkę do akcji ochrony środowiska. Piękne jest to, że coraz więcej sklepów oraz kawiarni wspiera owe przedsięwzięcie. Małymi kroczkami osiągniemy cel. Dlaczego? Bo WARTO, po prostu WARTO!

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u