Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Z ,,Ziemi Piotrkowskiej'' do..., czyli ,,Cześć, to ja, twój hologram''

Z ,,Ziemi Piotrkowskiej'' do..., czyli ,,Cześć, to ja, twój hologram''

myslkacyZdaniem amerykańskich naukowców, w ciągu 10 lat powstanie w pełni funkcjonalny sztuczny ludzki mózg. Takie rewelacje ogłosił Henry Markram, dyrektor Blue Brain Project, podczas międzynarodowej konferencji TED w Oxfordzie.

 

To byłoby ekstra, bo może wtedy wydało by się kto tak naprawdę kupił polskie stocznie? We wtorek miał się formalnie zakończyć proces prywatyzacji dwóch polskich stoczni – gdyńskiej i szczecińskiej. Nie udało się sfinalizować transakcji z powodu tajemniczego listu do równie tajemniczego inwestora. Kluczowe części majątku produkcyjnego obu zakładów wejdą w skład nowej spółki Polskie Stocznie SA, która została zarejestrowana 21 lipca w Warszawie. Czyli do kogo? Tu już fantazja bierze górę nad rozsądkiem, choć w ramach poszukiwań tajemniczego inwestora polskich stoczni pojawiły się tak nieprawdopodobne wątki, jak zamieszanie w sprawę Mosadu, który przez podstawione firmy miał kupić stocznie w Szczecinie i Gdyni. Dlaczego termin zakończenia transakcji przesunięto na sierpień?
Sztuczny mózg byłby pewnie obiektywny i nr 17 nie byłby dla niego pechowy jak dla prezydenta, który zamienił apartament 317 w Chorwacji na inny pokój.
- Budowa sztucznego mózgu nie jest niemożliwa i możemy dokonać tego w ciągu 10 lat. Jeśli już nam się uda, wyślemy na konferencję hologram, aby za nas wystąpił – zapewnia Markram. Może więc i podczas innych spotkań wystarczy hologram?

Stanisław Stępień // 19.07.2009, 12.16

To kolejny z felietonów Stanisława Stępnia mojego przyjaciela z Tomaszowa Mazowieckiego, z Bełchatowa rodem, dziennikarza od 1980 r. (wcześniej w latach 1975-1978 w Akademickim Centrum Radiowym KIKS w Łodzi), pracującego kolejno w redakcjach: tygodnika ,,Włókna Sztuczne'' w Tomaszowie Mazowieckim, ,,Tygodniku Piotrkowskiego'', ,,Dziennika Łódzkiego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Tygodnikach 7 dni i ,,Ziemia Piotrkowska'' w Piotrkowie Tryb. Felietony publikowane były w pierwszej dekadzie XXI wieku w tygodniku ,,Ziemia Piotrkowska''. Życząc przyjemnej lektury, ocenę twórczości Autora pozostawiamy krytycznym Czytelnikom. lek.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u