Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Czy płacz jest oznaką słabości?

Czy płacz jest oznaką słabości?

NATALIA-Z-PRZEDMIESCIAW życiu przytrafiają się nam przeróżne sytuacje. Czasami płaczemy ze szczęścia, innym razem z rozpaczy. Co to powoduje? Przede wszystkim nasza wrażliwość na piękno, czy zło tego świata. Pewna bliska mi osoba zawsze powtarzała, żebym nie płakała przy mężczyznach. Uważała, że w ten sposób okażę swoją naiwność, słabość i ktoś może mnie wyśmiać. Miała rację, bo trzy takie przypadki mnie spotkały. Obnażając przy drugim człowieku swoją duszę, uczucia i osobistą wrażliwość pokazujemy, jak należy nas traktować, żeby nie zostać zranionym. Ale czy płacz jest oznaką słabości?

 

Kiedy moja prababcia jeszcze była ze mną - przestrzegała, bym okazywała uczucia, ponieważ tylko wtedy pozostanę szczera ze samą sobą. Pewnego dnia pokłóciłam się ze swoim pierwszym chłopakiem. Padło za dużo słów, a on wyszedł stanowczo trzaskając drzwiami. Nie miałam ochoty z nikim rozmawiać. Siedziałam wkurzona jak jeszcze nigdy. Jakoś inaczej sobie to wyobrażałam. Poszłam biegać, ale nic nie pomagało. Starałam się pogodzić z tym, że może już nigdy nie wrócić, lecz nie potrafiłam. Wtedy prababcia zapukała do moich drzwi z paczką chusteczek. Wiem, że sprawiło jej to wielką trudność, ponieważ poruszała się o kulach. Ale jednak przyszła. Nakazała mi płakać i wrzeszczeć. Gdy w końcu ‘’pękłam’’, ryczałam jak głupia. Opowiedziałam jej całą historię i zrozumiałam swoje błędy, ale również to, że nie powinnam zamykać się na świat. Należy odbierać i wyrażać uczucia. Cała historia z chłopakiem skończyła się szczęśliwie, gdy wyjaśniliśmy sobie parę spraw. Podczas spotkania także płakałam, co sprawiło, że pewnie zrozumiał, jak wielką przykrość mi sprawił.

Przez dziewięć pięknych lat byłam jedynaczką. Gdy na świecie pojawił się mój kochany braciszek Filip, cieszyłam się niesamowicie. Marzyłam o nim. Kiedy zaczynał chodzić, mówić i rozumieć okazało się, że jest strasznym manipulantem. Widocznie charakterek odziedziczył po dziadkach! Wymuszał płaczem i brał bliskich na litość. Moje serce pękało na pół, jak słyszałam jego płacz. Na początku ustępowałam, ale później zrozumiałam, że nie mogę na to pozwolić. Grał na moich uczuciach, by zdobyć to, aktualnie czego pragnął. W tym przypadku na pewno płacz nie był oznaką słabości, a argumentem, którym niejednego przekonał do rozpieszczania. Dzisiaj już zrozumiał, że nie wolno tak postępować i uroni łzy tylko wtedy, gdy coś się komuś stanie lub oglądamy wzruszające tragiczne filmy, czy te o zwierzątkach.

Moim zdaniem płacz nie jest oznaką słabości, a dowodem otwartości i dzielenia się odczuciami z resztą ludzi. Żeby pokazać łzy trzeba być odważnym, a przecież do odważnych świat należy? Jednak nie wolno ich nadużywać. Jak śpiewał wokalista zespołu ‘’Perfekt’’: ‘’ Nie płacz Ewka, bo tu miejsca brak na twe babskie łzy’’. Czasami musimy wziąć się w garść i pokazać wielką siłę, a nie użalać się nad sobą. Sądzę, że płacz przy najbliższych nie jest niczym wstydliwym. Samotny na niewiele się zda, a w dwójkę zawsze raźniej. Pomimo, że nie rozwiązuje błędów pomaga uwolnić się od złości i gniewu.

Natali

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u