Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Co w Uniejowie piszczy?

Co w Uniejowie piszczy?

co_w_uniejowie_piszczyUniejów - miasto wody, Indian i rycerzy ma także swój własny kwartalnik. “Uniejowskie Strony” to regionalna czasopismo wydawane przez Urząd Miasta w Uniejowie. Bezpłatny kwartalnik informuje nas o wydarzeniach nie tylko w gminie Uniejów, ale także w całym powiecie poddębickim. Relacjonuje działalność władz miasta, opisuje wydarzenia kulturalne i sportowe, których akurat w tej gminie nie brakuje. W każdym numerze publikowany jest wywiad z przedstawicielem lokalnych władz, instytucji , czy podmiotów gospodarczych.

Czytając “Uniejowskie Strony” nie tylko dowiadujemy się o kulturalnych “eventach” ale także o historii Uniejowa i obecnych planach rozwoju miasta. Dokładny przebieg sesji Rady Miejskiej w Uniejowie pozwala przeciętnemu mieszkańcowi na zrozumienie tego, co dzieje się w jego mieście i gminie. “Gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze”. Tutaj jest inaczej. W artykule mamy jasne odpowiedzi na pytania: jak, gdzie, po co, dlaczego?”. Łącznie z tym, ile pieniędzy pozyskano z UE, bądź ile kosztowała dana inwestycja. Zatem każdy uniejowianin może uczestniczyć w rozwoju swojego miasta.
Jednak w ,,Uniejowskich Stronych'' prym wiedzie nie tylko polityka. Ludzie bliżej ludzi. O tym, co słychać u sąsiada, dowiemy się z prywatnych historii mieszkańców gminy opisywanych na łamach kwartalnika. Między innymi wyjazd na Światowe Letnie Olimpiady Socjalne w Atenach mieszkańca Czepowa, czy romantyczna przygoda na Cyprze pani z Brzozówek. To między innymi one sprawiają, że czasopismo nie jest sztywne, zaściankowe.

Jak na magazyn przystało, znajdziemy tu także porady specjalistów z zakresu medycyny np. leczenia niepłodności. Skoro już przy ciele jesteśmy. Nie musimy buszować w internecie, by znaleźć ceny i oferty Ośrodka Uzdrowiskowego “Uniejów Park”. W jednym miejscu znajdziemy wszystkie proponowane nam metody pielęgnacji i czas ich trwania. By klient podczas masażu nie robił wielkich oczu ze zdziwienia, co z nim robią, obok cennika zamieszczone są również wyjaśnienia, co dokładnie ma na celu owy zabieg.

Zatem dla każdego coś dobrego. Widać, że Redakcja “Uniejowskich Stron” myśli o oczekiwaniach różnych czytelników. Nie wątpliwie, to jeden z najlepszych pomysłów, by ich pozyskać. Jednak tutaj walczyć o niego nie trzeba. Kwartalnik broni się sam, a stali odbiorcy dalej traktują pismo jako pierwszorzędne źródło wiedzy o tym, co dzieje się w Uniejowie i jego okolicach.


Paulina Morawska
I LO w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u