Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Kościół potulny jak baranek

Kościół potulny jak baranek

Ostatnio na stronie internetowej złoczewskiej parafii znalazłem frondowy przegląd tygodników według Tomasza Terlikowskiego. Zastanowił mnie bardzo. Owszem, w tym kraju wiele osób ma talent do gadania różnych rzeczy, ale przecież nie trzeba ich zaraz powtarzać. A już na pewno nie na stronie opisującej życie jakiejkolwiek parafii, chociażby ze względu na sam język i styl. A właściwie jego brak.

Nie mówię bynajmniej o błędach jakich dopuścił się Pan Naczelny, ale o języku który był po prostu agresywny. Skoro fronda.pl to portal konserwatywny, to dlaczego przejmują się paplaniną, jak im się wydaje, ludzi będących na usługach Tuska albo co gorsza Palikota?

I tak na pierwszy rzut poszli dziennikarze, teraz cytuję; „Wprostu” (o co chodzi domyśliłem się tylko dzięki okładce gazety trzymanej w ręku przez pana Tomasza). A w tygodniku, według Terlikowskiego, marzenia o „duchowym supermarkecie” i szwedzkim kościele w Polsce. A przecież „w Szwecji 80% wiernych deklaruje, że jest niewierząca”! Można być homo, hetero bi i we wszystkie inne strony, można mieszkać z kim się chce, przed i po ślubie, a co najlepsze - nikomu to nie przeszkadza. Zgroza! Ale ja tam się nie znam. Najbardziej jednak widać język ironii i szyderstwa wobec osoby, która na łamach „Wprost” odważyła się powiedzieć co myśli i miała poglądy odmienne niż konserwatyści z Frondy.

W przeglądzie nie brak szyderstw również pod adresem pana Kotlińskiego, który zrzucił sutannę i mimo wszystko deklaruje, że „wierzy w potężny absolut, który każe stawiać mu pytania”. Bo skoro księdzem był, a już nie jest, to przecież wierzyć nie powinien w nic. Na koniec było jeszcze o PiS i panu Ziobro, który mówił o obciachowej partii. Pan Terlikowski, pomijając kontekst wypowiedzi, zręcznie wywiódł, że normalny znaczy obciachowy i - dumny z siebie - zakończył przegląd. Bo prezesa obrażać się nie powinno! Jak ma się to wszystko do parafialnej strony?

Nijak. Z poglądami pana Terlikowskiego nikt nie musi się zgadzać. Nikt nie musi również komentować. Skoro jednak Kościół modli się o pokój dla całego świata, powszechny dobrobyt i szczęście, to może łaskawie sam przestałby język nienawiści szerzyć!? Pan Terlikowski swoje poglądy niech głosi na swojej stronie, która Kościołem nie jest. Niech tam wyśmiewa i szydzi z kogo chce. Ludzie odwiedzający Frondę wiedzą, czego mogą się spodziewać. Ludzie idący do kościoła też powinni. A z tego co mi ktoś tam kiedyś mówił, to w kościele nie ma miejsca dla agresji. Zaraz ktoś wyskoczy, że kościół tak się broni przed atakami agresywnych antyklerykałów… Czy nie napisano, że trzeba nadstawić drugi policzek, jeżeli ktoś uderzy cię w jeden? Unikać agresji? Szczególnie jeśli chodzi o desperackie ataki bandy oszołomów? Inna sprawa, że każdą nawet konstruktywną krytykę środowiska konserwatywne uznają za atak... Pan Terlikowski jest agresywny w stosunku do konkurencji, a konkurencja postępuje po chrześcijańsku ignorując go. Czyż nie świetny paradoks? Kościół niech się trzyma z daleka od takich zaczepnych zachowań. Bo jeszcze dojdzie do tego, że księżą w szkole na katechezie zaczną coś podobnego wyświetlać młodzieży!

 

szenszol

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u