Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Odrobina mody - pare słów o butach

Odrobina mody - pare słów o butach

Co sezon jakiś element stroju dominuje w naszej garderobie. Teraz bardzo dużą wagę przywiązuje się do butów. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego – wręcz przeciwnie, to bardzo dobrze. Przecież od lat mówi się, że po butach można poznać człowieka; jego majętność, osobowość, charakter…Na przykład widząc chłopaka w glanach, ubranego w ciemnych kolorach, możemy stwierdzić, że najprawdopodobniej słucha on rocka czy metalu. Tak zwane korki symbolizują „piłkarzy”, ,,adidasy'' – to raczej styl sportowy, balerinki są bardzo dziewczęce, pani w szpilkach jest osobą bardzo elegancką, a mężczyzna w białych skarpetach i sandałach to po prostu zwyczajny Polak. Ale sam rodzaj okrycia naszej stopy to jeszcze nie wszystko. Jeden z moich znajomych opowiadał mi, że pewna pani powiedziała mu kiedyś: „Ty to jesteś bardzo zadbanym, poukładanym i eleganckim młodzieńcem”! Zdziwiony zapytał, skąd taka opinia?  
- Zawsze kiedy cię spotykam masz bardzo czyste, zadbane i wypastowane buty! Dlatego warto zadbać, aby nasze obuwie zawsze było właśnie takie. Ponadto nie bać się zaszaleć (wiadomo w granicach zdrowego rozsądku!). Osoba o słabym charakterze, która popada w kompleksy, nie założy przecież kolorowych, czy „wybajerzonych” butów. Choć oczywiście nie zawsze musi tak być, gdyż nie każdy uzewnętrznia siebie poprzez swoje obuwie. Wracając do mody, od pewnego czasu wśród młodzieży królują trampki Converes, Vans – nadają się one i do stylu sportowego i lekko eleganckiego; zarówno dla dziewczyn jak i dla chłopaków. Ciekawe, bo jeszcze jakiś czas temu chłopak w trampkach odbierany był przez otoczenie jako homoseksualista. Na szczęście, to minęło i trampki są zupełnie ,,normalne''.

Ostatnio równie „modne” są Nike Air Max (dla niewtajemniczonych; to takie kolorowe adidasy z wysoką podeszwą, która działa na stopę jak poduszeczka). Niektórzy twierdzą, że osoby posiadające buty tych marek, to typowe snoby, płacące za markę i lans. Ja osobiście nie zgadzam się z tą opinią. To prawda, że ludzie często wydają pieniądze na rzeczy, których nie potrzebują, by imponować innym. Nawet tym, których nie lubią. Rzeczywiście, pary takich butów nie kupimy za mniej niż 200 zł. I tu u wielu rodzi się pytanie: Jak można wydać tyle forsy na zwykłe trampki? Przecież na bazarku ,,takie same'' kosztują 50 zł ! Otóż można! I w cale nie trzeba się przy tym kierować snobizmem, a jedynie wygodą i jakością użytkowania. Prawdą jest, że podobne wizualnie buty kupimy za dużo mniejsze pieniądze, ale pamiętajmy: mamy to za co płacimy! Kupując buty za 200 zł wymagamy więcej od ich jakości, więc takie Conversy można normalnie prać w pralce i nic się z nimi nie dzieje! A zwykłe trampki? Cóż, ja bałabym się włożyć je do pralki. Tak samo jest z długością użytkowania. Te markowe nadają się do noszenia nawet przez dwa lata, czego nie można powiedzieć o tych „ z bazarku”. Więc być modnym i mieć „drogie” buty nie jest równoznaczne z byciem snobem, a wręcz przeciwnie byciem praktycznym i oszczędnym !

"Buty mówią o człowieku więcej niż jakakolwiek inna część garderoby; to niezmienna część głęboko ukrytych tajemnic, materialna manifestacja duszy".


Dominika Saładajczyk

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u