Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Za co lubimy święta?

Za co lubimy święta?

PIORNIK1Reklamy, billboardy, wystawy sklepowe, programy telewizyjne, radio, szkoła, praca, dom i wiele innych miejsc. Wszędzie tam widać i czuć Święta Bożego Narodzenia. Cały ten zgiełk zainspirował mnie do rozmyślań; po co to wszystko? Dlaczego tak lubimy właśnie te święta? Przecież przygotowania do nich to niejednokrotnie stres, a prawie zawsze gonitwa.

Musimy robić wtedy rzeczy, których zazwyczaj nie lubimy;. sprzątać, wydawać pieniądze, przeciskać się w zatłoczonych sklepach, stać w korkach i w kolejkach. A jakim ogromnym problemem bywa wybór prezentu! W sumie wychodzi na to, że w ten czas mamy o wiele więcej na głowie i jesteśmy o wiele bardziej zabiegani niż zazwyczaj. A przecież właśnie tego chcemy uniknąć. Więc jaki jest sens Bożego Narodzenia i dlaczego mimo wszystko tak lubimy te święta?

Czy chodzi o religijną zadumę? Czy też bardziej o tę wyjątkową atmosferę? Tę jedyną, niepowtarzalną w żaden inny dzień w roku, gdy w całym domu roznosi się najpiękniejsza mieszanka zapachów na świecie, przy której Chanel No. 5 chowa się do szafy. Gdy jesteśmy razem, w tle słychać kolędy i szelest ozdobnego papieru, a w telewizji leci Kevin. Gdy wbrew zimnu na zewnątrz, jest nam ciepło, bo ogrzewają nas ciepłe słowa bliskich, ich obecność.

Niewątpliwą przyjemność sprawiają nam również prezenty. Gdy jesteśmy obdarowywani, czujemy się docenieni i potrzebni, a kiedy okaże się jeszcze, że prezent trafił w nasz gust, radość jest ogromna. Odczuwamy szczególną bliskość, bo ktoś sprawił sobie tyle trudu, aby zdobyć coś dla nas. Zna nas i wie co lubimy. To pokazuje, ile dla niego znaczymy, a ile on znaczy dla nas, bo naturalnie odwdzięczamy mu się, aby i on mógł poczuć, że jest kochanym. Swoją drogą, dawanie prezentów jest jeszcze fajniejsze i lepsze, zarówno dla innych, jak i dla nas samych. Równie mocno jak na prezenty, czekamy na świąteczne dania, bo przecież wszyscy lubimy dobrze, smacznie pojeść, a święta są do tego idealną okazją. Wigilijne ryby, pierogi, grzybowa, makowiec, wszystko smakuje wyjątkowo. Pani czy pan domu pragnie, aby były idealne. Przygotowuje je ze szczególnym uczuciem i przeznaczeniem – aby celebrować ważne dla nas chwile. Mimo że z wiekiem się do tego przyzwyczajamy i wszystko to przeżywamy inaczej i jakby mniej, to proszę, pomyślmy wtedy o innych ludziach, tych bliższych i dalszych. Nie bójmy się pochylić nad nieznajomym. Odnajdźmy na nowo magię, aby przeżyć je łącząc, a nie dzieląc. Wesołych świąt Wam życzę!

Filip Jaźwiński

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u