Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna

Dni Otwartych Funduszy Europejskich także w Sieradzu i Zduńskiej Woli

113majaaspoddebicePoza Skierniewicami, Poddębicami i Łaskiem, które zostały przez Urząd Marszałkowski wyróżnione w tegorocznych obchodach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, bo w tych miastach odbędą się największe imprezy z udziałem gwiazd sportu i estrady (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8199-agnieszka-chyliska-i-pudelsi-przyjad-do-asku-a-wanda-i-banda-oraz-dem-do-poddbic ), także i inne miejscowości z Sieradzkiego włączyły się w tegoroczne obchody. To Sieradz i Zduńska Wola.

 

W Sieradzu organizatorzy zapraszają do udziału w ekologicznym spacerze po Parku im. Adama Mickiewicza oraz na wspólne czytanie w wyremontowanej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

11 maja, godz. 9-13
Biblioteka Czyta Dzieciom. Zaprasza dzieci, zarówno w grupach zorganizowanych jak i indywidualnie, chcące posłuchać ciekawej lektury. Głośne czytanie w bibliotece ma na celu propagowanie idei wspólnego czytania, zainteresowanie książką oraz zapoznanie z literaturą dziecięcą. Dodatkowo zorganizowana zostanie wystawa zdjęć ukazująca bibliotekę przed i po remoncie, który przeprowadzono dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Przedstawimy również publikacje wydane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

13 maja, godz. 11-13
Z przewodnikiem po Parku. Polecamy odwiedzenie Parku im. Adama Mickiewicza. Zapraszamy całe rodziny na spacer ścieżką edukacyjną. O walorach tego miejsca i bioróżnorodności opowiadać będzie przewodnik specjalizujący się w zagadnieniach związanych z ekologią i ochroną przyrody. Teren ten stanowi fragment Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu - miejsca o najwyższych na terenie miasta walorach przyrodniczych. Można tutaj odpocząć i relaksować się na świeżym powietrzu. Park pełni role „zielonych płuc” Sieradza. Na jego terenie powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o długości 2040 m. Szlak jest obszarem o charakterze ogólnodostępnym; jest odpowiednio oznakowany i wyposażony. Na ścieżce wyznaczonych jest 10 stanowisk, promujących lokalne osobliwości przyrodnicze. Dodatkowo wybudowana została platforma widokowa, która eksponuje walory krajobrazowe obszaru doliny rzecznej na terenie miasta. Start o godz. 11 (I grupa) i godz. 12.00 (II grupa).

W Zduńskiej Woli organizatorem obchodów DOFE jest Starostwo Powiatowe. Odbędą się pod hasłem w "Wiosennym Pikniku - Fundusze Europejskie dla Ciebie", który zaplanowano na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Dąbrowskiego 15. 11 maja od godz. 11. W programie występy artystyczne zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy ze Zduńskiej Woli i Przatówka. Będą też bezpłatne atrakcje; konkursy z nagrodami, grill, malowanie twarzy, fotobudka, wizażystka. Zagra również zespół z wodzirejem. Przypominamy, że w Poddębicach, w sobotę 12 maja odbędzie się koncert zespołów ,,Wanda i Banda'' oraz ,,Dżem''. Pokaz swych umiejętności i wspólną zabawę zapewnią mistrzowie Polski w siatkówce, zawodnicy PGE Skra Bełchatów.

W Łasku, w niedzielę 13 maja: imprezę zwieńczą występy ,,Pudelsów'' i Agnieszki Chylińskiej. Będzie można także zagrać w siatkówkę z zawodnikami PGE Skry Bełchatów. Szczegóły wydarzeń, które odbędą się w innych miejscowościach województwa łódzkiego, także na: --> https://dniotwarte.eu/wydarzenia?filter%5Bsearch%5D=&filter%5Bkategoria%5D=0&filter%5Bwojewdztwo3%5D=4&filter%5Bdataorganizacji%5D=&filter%5Budogodnienia%5D=

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u