Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Galeria Fotorelacje Ponad czterystu zainteresowanych programem ,,Mieszkanie Plus'' w Sieradzu

Ponad czterystu zainteresowanych programem ,,Mieszkanie Plus'' w Sieradzu

sieradzJuż ponad 400 osób pobrało ankiety związane z programem "Mieszkanie Plus". Termin ich dostarczenia do Urzędu Miasta mija 9 lutego.

 

Informujemy, że Sieradz ma zamiar przystąpić do programu rządowego „Mieszkanie Plus”. Planuje się, że z tego programu w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie, aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym. Ponadto rząd przewiduje, że lokale będą mogły otrzymać osoby, które nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku. Program przewiduje dopłaty do czynszu, celem poprawienia dostępności mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. Dopłata planowana jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jej wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie. Miasto Sieradz planuje pilotażowo wdrożyć rządowy program „Mieszkanie Plus” w ramach którego w mieście przewidywana jest budowa mieszkań o charakterze budownictwa wielorodzinnego. Realizacja inwestycji planowana jest przy nowo wybudowanym przedłużeniu ul. Sikorskiego. Przekazanie pierwszych mieszkań do eksploatacji planowane jest w 2023 roku. Wspomniana ankieta, pomoże określić skalę zainteresowania programem „Mieszkanie Plus” nie tylko wśród mieszkańców Sieradza, ale i tych, którzy chcieliby w nim dopiero zamieszkać. Państwa opinie i udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.
- Mam świadomość, że ceny mieszkań na rynku nie są w dużej mierze akceptowalne dla tych, którzy mają mniejsze dochody. Dlatego podejmujemy działa związane z realizacją Mieszkania Plus. Mamy nadzieję, że zaspokoimy dużą część potrzeb. Jeżeli uda się zrealizować całość inwestycji to w najbliższych latach przybędzie 150 mieszkań - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Miasto w planach ma budowę trzech bloków zlokalizowanych w sąsiedztwie nowo wybudowanego przedłużenia ul. Sikorskiego. Jeden z bloków ma mieć mieszkania komunalne, natomiast dwa pozostałe (wybudowane w partnerstwie Miasta z deweloperem) będą posiadały mieszkania pod najem długoterminowy. W tym roku przygotowana ma być dokumentacja projektowa na pierwszy z bloków. Prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i dostarczenie jej w terminie do 9 lutego 2020 roku: – osobiście w Biurze Obsługi Klienta (pl. Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz) – przesłanie (skanu ankiety z podpisami) drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Programu Mieszkanie Plus Infolinia: +48 801 801 596. Informacji na temat ankiet udziela: Rafał Wojtczak, Urząd Miasta Sieradza, pok. nr 14 (I piętro), tel. 43 826 61 11.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u