Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Galeria Fotorelacje Sieradzanina fotografie ze świata

Sieradzanina fotografie ze świata

IMG_0740-1Podróże z aparatem fotograficznym zawsze były pasją Wojciecha Tokarskiego z Sieradza. Najpierw była to Polska, potem wiele krajów Europy. Z czasem fotografik rozsmakował się w podróżach po Azji. W tym roku odwiedził Nepal.

 

Wojciech Tokarski zajmuje się fotografią od czasów studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie ukończył geodezję. - Oczywiście, w tamtych latach była to fotografia analogowa. Trudność pracy w ciemni powodowała, że ludzi zajmujących się fotografią było znacznie mniej. Teraz mamy zalew zdjęć w technice cyfrowej. Dla mnie to jest niebywałe!. Są to olbrzymie ilości fotek krążących w Internecie. Zdecydowana większość tych ,,dzieł' to po prostu szum fotograficzny – mówi Wojciech Tokarski. I to spowodowało między innymi, że autor już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zmienił profil swoich zainteresowań. Zajął się filmem amatorskim. Powrócił do fotografii w 2013 roku wystawą „Riksze i inne środki transportu Indii”.

Zdjęcia, które pokazał ostatnio na wystawie „Nepal – Dolina Kathmandu, miasta królewskie”, wykononał w marcu 2015 roku, miesiąc przed tragicznym trzęsieniem ziemi. - Druga część tej wyprawy, w której towarzyszył nam przewodnik i dwóch tragarzy, miała miejsce w górach Nepalu Wschodniego. Trekkingowy spacer po Himalajach był dość uciążliwy. Ale za to widoki, obserwowanie zwyczajów ludzi, ich normalngo życie, które zarejestrowałem na matrycach aparatów, są nie do przecenienia! Góry Nepalu Wschodniego nie są jeszcze tak często odwiedzane, jak tereny wokół Mont Everestu czy Annapurny. Trasa wiodła przez wioski położone bardzo wysoko w górach. Mieliśmy dobry kontakt z miejscową ludnością. Dlatego część noclegów zapewniono bezpośrednio u gospodarzy. Nepalczycy są narodem życzliwym. Lubią się fotografować, co pozwoliło zrobić wiele wyjątkowo ciekawych zdjęć dokumentujących ich życie – mówi Wojciech Tokarski.

Zdjęcia z tej fotograficznej podróży Wojciech Tokarski pokaże na przełomie września i października na wystawie w Sieradzu. Na kolejne wystawy wybiera się do Islandii i Gruzji

(lek.)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u