Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Galeria Fotorelacje Cuda mikroświata Jacka Kozłowskiego z Sieradza

Cuda mikroświata Jacka Kozłowskiego z Sieradza

22To nie pierwsza prezentacja fotografii Jacka Kozłowskiego prezentowana w sieradzkich mediach. Po raz pierwszy ten pasjonat makrofotografii pokazał swoje niezwykłe prace w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Pan Jacek jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od blisko 30 lat mieszka w Sieradzu. Ścisły umysł nie zamknął mu bynajmniej furtki do świata artystycznego.

Fotografuje ludzi, przyrodę, zdarzenia, architekturę, krajobrazy. Szczególne miejsce w jego pracach zajmuje makrofotografia przyrody. - Jestem fotografem amatorem, realizuję w tej dziedzinie osobiste marzenia, ale zawsze mam ogromną satysfakcję i jest mi niezmiernie miło, gdy moje fotografie trafiają „pod strzechy”. Takie dowody uznania świadczące, że to co robię jest pożyteczne i daje radość innym, utwierdza mnie w przekonaniu, że warto nadal doskonalić swój warsztat, szukać nowych pomysłów i środków wyrazu – tak opisuje swoją pasję Jacek Kozłowski.
Wystawa pod tytułem „Rosa”, eksponowana w marcu ubiegłego roku w sieradzkim CIK, spotkała się z ciepłym przyjęciem odwiedzających. Widzowie w skupieniu kontemplowali fotografie, przedstawiające fantastyczny świat przyrodniczych kalejdoskopów: świat drobnych roślinek, pajęczyn i kropel rosy. Wystawę można zobaczyć i dziś, jest prezentowana w holu na II piętrze w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu.

Jacek Kozłowski przebywa sporo czasu na działce i to tam rodzi się jego zachwyt nad przyrodą: - Makrofotografia otwiera przed nami świat zamieszkały przez stworzenia o niewielkich rozmiarach. Czasem udaje mi się zarejestrować spotkanie oko w oko z ciekawym gościem. Ze zdjęć spoglądają koty, motyle, ważki. Sfotografowałem kiedyś żabę, która obserwowała mnie, siedząc przy misce, jakby oczekiwała, że wsypię jej trochę karmy.. Uważni obserwatorzy znajdą tę inspirację w galerii poniżej – dodaje fotografik. Jacek Kozłowski planuje na przyszły rok kolejną wystawę. Nie chce jednak zdradzić, jaki będzie jej temat.

Galeria, którą Państwu prezentujemy, poszerzona została z mikro- do makroświata, ukazuje nie tylko cuda przyrody ale również ludzi, miejsca i zdarzenia, gdzie główną rolę gra światło i atmosfera.

(opr. MalG)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u