Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Galeria Fotorelacje Zduńskowolski Orszak Trzech Króli wyruszy już po raz czwarty

Zduńskowolski Orszak Trzech Króli wyruszy już po raz czwarty

klejka2018_aJuż po raz czwarty w sobotę 6 stycznia odbędzie się Zduńskowolski Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie w ten sposób uczczone zostanie przez wiernych z pięciu parafii Święto Objawienia, zwane potocznie Świętem Trzech Króli. Inicjatorem orszaku w 2015 roku była parafia św. Pawła Apostoła, a pomysłodawcą i koordynatorem proboszcz ks. Andrzej Jaworski (http://parafiaswpawel.pl/?page_id=50).

 

Parafia św. Antoniego (http://www.antoni.rel.pl/?p=main&what=2) oraz parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa wspólnie wyruszą w orszaku czerwonym króla Kacpra. Orszak niebieski króla Baltazara wyruszy z parafii św. Pawła, orszak zielony króla Melchiora - z parafii św. Maksymiliana, a z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ruszy orszak biały - Gwiazdy Betlejemskiej (http://bazylikawnmp.pl/?site=show_page&id=3). Korony dla uczestników orszaków są do nabycia w kancelariach każdej z parafii w cenie 2 zł. Przed każdym wymarszem z parafii odprawiona zostanie w każdym z kościołów msza o godz. 12.30. Wyjątkiem będzie parafia na kolejarskim osiedlu w Karsznicach, gdzie nabożeństwo zaplanowano wcześniej, bo o godz. 12.

Wymarsz orszaków z parafii św. Pawła, św. Maksymiliana, św. Antoniego oraz z Bazyliki Mniejszej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zaplanowano około godz. 13.15. Kolorowe orszaki złożone z parafian oraz uczniów szkół podstawowych nr 6, 9, 11 i 13 przejdą przez miasto do skrzyżowania ulic Łaskiej i Piwnej. Tam około godz. 14 mają się połączyć. W tym roku jednak nie udadzą się, jak w latach poprzednich pod Ratusz, a na teren PMOS. Właśnie przy ul. Dolnej 41 o godz. 14.15 odegrane zostaną sceny "Na dworze Heroda" oraz złożenia darów przez trzech Mędrców Jezusowi. W PMOS z koncertem kolęd wystąpi także zespół "Pierwszy dzień tygodnia" z parafii św. Maksymiliana. Odbędzie się też podsumowanie konkursu na szopki i ozdoby bożonarodzeniowe. Głodnych i zmarzniętych dożywią panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Czechy. Będą częstowały gorącą grochówką. IV Zduńskowolskiemu Orszakowi Trzech Króli pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy. Tym razem na Ochronkę Chrześcijańskiego Wychowania dla Dzieci Przedszkolnych we Lwowie. W ten wolny od pracy dzień orszak cieszył się z roku na rok w Zduńskiej Woli coraz większym powodzeniem. Szacunki zduńskowolskich parafii podają, że w roku 2017 uczestniczyło w nim blisko 5 tys. wiernych.

KaMi S

Galeria zdjęć z III Orszaku Trzech Króli na: ---> http://parafiaswpawel.pl/?page_id=5641

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4745-ii-zduskowolski-orszak-trzech-kroli-bez-wielbda-ale-z-czekoladkami-na-osod

Więcej informacji o orszakach w regionie na: http://orszak.org/ http://orszak.org/orszak/miejscowosci

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u