Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności COVID-19 w regionie. Nie jest dobrze, ani w kraju, ani w Sieradzkiem. Nowe obostrzenia

COVID-19 w regionie. Nie jest dobrze, ani w kraju, ani w Sieradzkiem. Nowe obostrzenia

tabelalodzkieCoraz więcej zakażeń koronowirusem potwierdzonych w kraju. W czwartek 15 bm. było to już 8.099 przypadków!!! W województwie łódzkim 691. Nowe ognisko jest ponownie w Domu Pomocy Społecznej w Przatówku. Tam zakażonych jest 15 podopiecznych i 8 pracowników. Nieoficjalne dane wskazują, że kolejne źródło to I LO w Zduńskiej Woli. Tam już ponoć 15 nauczycieli jest na L-4 i ponoć kilkoro z nich ma potwierdzony pozytywny test na COVID-19. Testy pozytywne ma też dwoje uczniów.

 

Z tego powodu na kwarantannę skierowano co najmniej jednego nauczyciela z II LO, który jest spokrewniony z uczniem z I LO. Jak dowiedzieliśmy się w "Kazimierzu", dyrekcja i woźne dbają, aby w szkole przestrzegano reżimu sanitarnego. Uczniom, którzy nie mają maseczek rozdawane są za darmo te z zasobów szkoły. Z kolei, wieść gminna niesie, że w zduńskowolskim II LO "Na Jasnej" większość uczniów lekceważy ponoć reżim. I mało który nosi maseczki podczas przerw. Jak można przeczytać na czatach tejże szkoły wielu od kilku dni liczyło na naukę zdalną. I wydaje się, że na taką chyba będą zdani. Od 17 października. Ale nie tylko oni.
Choć w zależności od tego, do jakiej strefy rząd przypisał dany region, te zasady mogą się różnić. Premier Mateusz Morawicki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w czwartek 15 bm. listę obszarów, które zostały zakwalifikowane jako strefy czerwone. Lista ma obowiązywać od 17 października. - Są to powiaty gęsto zaludnione. Liczba ludności, która mieszka w tych powiatach przekracza zdecydowanie 70 procent ludności Polski – poinformował minister zdrowia Niedzielski.
Od soboty, 17 października, poszerza się zatem lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowało się na nią 152 powiaty i miasta na prawach powiatu, w tym 11 miast wojewódzkich, w tym Łódź. Pozostała część kraju pozostaje w strefie żółtej. W województwie łódzkim do czerwonej przypisane zostały: powiat bełchatowski, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański, wieluński, brzeziński, Łódź, Piotrków Trybunalski oraz Skierniewice.
W strefie żółtej (cała Polska z wyjątkiem stref czerwonych - przyp. siewie.tv) szkoły wyższe i ich oddziały oraz szkoły średnie, czyli chodzi o wszystkie powiaty poza wieluńskim i pajęczańskim te przechodzą w tryb nauczania hybrydowego (czyli raz w szkole, raz zdalnie, rozkład zależny będzie od decyzji dyrekcji tychże szkół - przyp. siewie.tv). Będą mogły pracować zdalnie, a w części stacjonarnie. Natomiast w strefie czerwonej nauczanie w szkołach średnich i wyższych będzie odbywać się tylko zdalnie.
W kwestii szkół podstawowych oraz w przedszkolach i żłobkach, zarówno w strefach żółtych, jak i czerwonych, nic się na razie nie zmienia, czyli działać mają w trybie tradycyjnym. Chyba, że inną decyzję podejmie lokalny sanepid, gdyby - jak w przypadku SP nr 5 w Wieluniu - pod wykryciu zakażenia COVID uznano, że w placówce ma się odbywać nauka zdalna. Ale czasowo. Mieszkańców regionu, zwłaszcza ze Zduńskiej Woli i Sieradza ciekawi, dlaczego powiatowe stacje, podobnie jak to np., czynią ich odpowiedniki w Pajęcznie, Działoszynie czy Wieluniu, nie informują na bieżąco o skali zakażeń. Pytanie to nie raz, nie dwa w mediach społecznościowych zadawane było także do włodarzy ze Zduńskiej Woli, Sieradza, czy Szadku. Na razie najbardziej rzetelni w tej kwestii są samorządowcy z Błaszek i Warty. Oni na FB głównie po godz. 14-15 każdego dnia informują, ile osób zostało zakażonych i jak to się przekłada na te gminy.
- Po licznych potwierdzonych zakażeniach z Szadku i okolic z ostatnich dni, także przymierzaliśmy się do przygotowywania komunikatów związanych z koronawirusem , a dotyczących tylko naszej gminy. Tak jak to robią Błaszki, czy Warta. Od piątku16 października takie dane na stronie internetowej urzędu będą każdego dnia udostępniane - obiecał w rozmowie z siewie.tv burmistrz Szadku Arkadiusz Ławniczak.
- Mieszkańcy muszą mieć wiedzę o wirusie w lokalnej przestrzeni. Może liczby przemówią, aby przestrzegali zasad, obostrzeń - dodaje A. Ławniczak.

Poniżej liczba zakażeń z danej doby z powiatów z Sieradzkiego - oraz liczba potwierdzonych dotychczas zgonów powiązanych z zakażeniem COVID-19.
Dane z 15 października, czwartek:
- powiat łaski 14- 1
- powiat pajęczański 12!!! - 16/ zgon kobiet w wieku 70 i 90 lat (więcej na:http://www.psse.pajeczno.com/index.php?p=p5
- powiat poddębicki 2 - 1
- powiat sieradzki 5 - 42
- powiat wieluński 12 - 17
- powiat wieruszowski 5 - 14
- powiat zduńskowolski 7 - 6.

KaMi S

Dane z poprzednich dni:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12356-covid-19-w-regionie-a-34-zachorowania-w-powiecie-pajczaskim#comments
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12350-covid-19-w-regionie-zamknite-interna-w-zduskowolskim-szpitalu#comments
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12343-covid-19-w-regionie-kto-nie-nosi-ten-roznosi-mandaty-si-posypay
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12342-covid-19-w-regionie-dane-z-9-12-padziernika

tabela15bmpajeczno

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u