Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dworzec w Wieruszowie będzie zburzony

Dworzec w Wieruszowie będzie zburzony

wieruszowJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, najpóźniej w marcu przyszłego roku zostanie zburzony budynek dworca autobusowego w Wieruszowie. W jego miejsce powstanie nowy obiekt, w którym znajdzie się nie tylko dworzec, ale także domu kultury oraz sale kinowe. Gmina Wieruszów czeka na decyzję, czy otrzyma dotację na tak duże przedsięwzięcie.

 

Oto jak mówił o tym przedsięwzięciu w Radiu Ziemi Wieluńskiej burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył: - Z dworcem cały czas czekamy na decyzję w ramach przyznawania środków funduszy norweskich. Tam jest złożone 300 projektów, ale mamy nadzieję, że nasz zostanie zauważony. Ten projekt do realizacji, patrząc na obecną kondycję budynku Wieruszowskiego Domu Kultury, jest nam niezbędny. Informacja jest taka, że będziemy znać wyniki na początku listopada. Ocenę formalną mamy za sobą. Przed nami to, czego zawsze się obawiam, bo dla mnie ocena „merytoryczna” rymuje się z „polityczna”. Mam nadzieję, że będzie to dalekie od polityki, więc pozytywne dla gminy Wieruszów. Co dalej z dworcem? Bez względu na rozstrzygnięcia, o których mówiłem, dworzec musimy zburzyć, otrzymaliśmy stosowne pozwolenia, przygotowujemy stosowne projekty, ponieważ nałożone na nas przez sanepid zadania są dla nas zupełnie nieopłacalne, patrząc na kondycję obiektu. Póki co, do – myślę – marca ten obiekt zniknie, mamy nadzieję zachować tamtejszą symbolikę w postaci fresków i dwóch płaskorzeźb, ale to kwestia czasu i rozstrzygnięć, w jaki sposób będziemy mogli to zachować bądź czy będziemy mogli to w odpowiedni sposób odtworzyć.
Ile to wszystko będzie kosztowało gminę Wieruszów? Dowiemy się o tym niebawem po ogłoszeniu wyników na wspomnianą dotację.

(opr. KJB)

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u