Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ratunek w ,,Kopercie Życia''

Ratunek w ,,Kopercie Życia''

Zdunska_WolaTo znakomity pomysł Urzędu Miasta Zduńska Wola - tak zwana "Koperta Życia", dzięki której ratownicy medyczni magą mieć łatwy dostęp do podstawowych informacji o stanie zdrowia potrzebującego pomocy. UM w Zduńskiej Woli przygotował pakiety dla samotnie mieszkających seniorów.

 

Jak mówiła w rozgłośni Nasze Radio Aneta Antosiak, kierownik Działu Zdrowia i Polityki Społecznej UM Zduńska Wola: - Na specjalnym druku wpisujemy informacje o stanie zdrowia seniora, grupę krwi, przyjmowane leki czy alergeny. Pozostawiamy też kontakt do najbliższych. Tak wypełniony formularz zamykamy w kopercie i przyczepiamy do lodówki za pomocą specjalnego magnesu. Wyraźny znak na magnesie jest sygnałem dla ratowników medycznych, że w tym miejscu znajdą informacje, które pomogą im uratować życie lub zdrowie pacjenta.
UM w Zduńskiej Woli przygotował pakiety dla seniorów po 65. roku życia, zwłaszcza dla osób samotnych i przewlekle chorych. Jeśli masz kogoś takiego w rodzinie lub w sąsiedztwie, odbierz dla niego pakiet i pomóż w jego wypełnieniu. Po "Kopertę Życia" należy zgłosić się do UM Zduńska Wola, ul. Stefana Złotnickiego 13 (budynek nr 4, pok. 413).
Szczegółowych informacji uzyskamy pod numerem telefonu: (43) 825 02 60. Zaś więcej informacji na temat "Koperty Życia" znajdziecie na stronie: https://kopertazycia.pl/ ws /

źródło: UM Zduńska Wola

(opr. KJB)

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u