Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności BABKI ZE ZDUŃSKIEJ WOLI NA PLUS. JOLANTA JUSZCZAK: "Kiedy dzieje się nie po mojej myśli, dla mnie to lekcja, że dzieje się po coś. Choć w danej chwili tego nie rozumiemy"

BABKI ZE ZDUŃSKIEJ WOLI NA PLUS. JOLANTA JUSZCZAK: "Kiedy dzieje się nie po mojej myśli, dla mnie to lekcja, że dzieje się po coś. Choć w danej chwili tego nie rozumiemy"

jola1W naszej ósmej już odsłonie "BABKI ZE ZDUŃSKIEJ WOLI NA PLUS" prezentujemy sylwetkę Jolanty Juszczak. To przedsiębiorcza bizneswomen z tego miasta. Na pozór eteryczna. Rzadko podnosi głos. Jej głos jest w ogóle tak słodki, skromny, cichy, że nawet jej rozmówcy schodzą z tonu i dopasowują się do niej. W tym jest także niepisana siła pani Jolanty. Bo okazuje się, że ta eteryczność, to w sumie wielka moc. Udowadniająca, że skromnością, wyciszeniem można w biznesie wiele zdziałać.

 

Z rodzinnego domu pani Jola wyniosła empatię i szacunek dla drugiego człowieka, a to - jak podkreśla - procentuje również w biznesie. Stawia na holistykę życiową. Uważa, że w życiu potrzebny jest balans, dobre relacje z innymi i szukanie szczęścia w drobiazgach, nawet w szarej codzienności. Kocha piękno. Potrafi je dostrzec w kwitnącej łące, jak i ludzi, których fotografuje. A jej zdjęcia mają na Facebooku setki lajków. Są zjawiskowe. Bo fotografia, to pasja, którą odkryła wiele lat temu i która daje jej wielką satysfakcję.
- Wszyscy jesteśmy takimi samymi istotami i wszyscy mamy prawo do dążenia do szczęśliwego życia. Powinniśmy rozwijać poczucie jedności społecznej. Człowiek, nawet najbardziej niezależny, nie przetrwa w samotności, taka jest podstawowa zasada natury. Każda osoba potrzebuje dobrych relacji, jeżeli ich brakuje, ma poczucie samotności, nieufności. Osoba pełna uczuć jest o wiele szczęśliwsza... My potrzebujemy uczuć. Zwłaszcza tych pozytywnych, ważnych w obecnych, trudnych czasach - mówi nasza bohaterka.
Po ukończeniu Politechniki Łódzkiej postanowiła swoje palny związać ze Zduńską Wolą. Bo jak przypomina, mniejsze miasto dawało jej możliwość wsparcia rodziny i realizację wymarzonych inwestycji małymi krokami. Zatem w Zduńskiej Woli na rogu ulic Kilińskiego i Łaskiej powstały apteka Galmed, Galeria Ślubna La Perle, Galeria Fotografii i Galeria Zdrowia i Urody. Przez lata stworzyła silny, profesjonalny zespół, oparty na ciągłym rozwoju i wzajemnym szacunku. - Można być kreatorem, ale bez zaangażowania, współpracy i dobrej atmosfery w zespole nie mogłabym tyle osiągnąć. To ludzie tworzą miejsce - podkreśla. Pandemia na pewno dużo zmieniła w wielu branżach, zwłaszcza w branży ślubnej.
- Nie poddaliśmy się, szukaliśmy rozwiązań, nowych możliwości. Dawaliśmy wsparcie i dużo empatii młodym ludziom i ich rodzinom, dla którym sytuacja była niezwykle trudna emocjonalnie. Nieprzewidywalność obostrzeń powodowała zamieszanie i smutek, ciągle pojawiały się obawy, czy ślub się odbędzie, kogo można zaprosić, czy przy ołtarzu trzeba być w maseczkach, pojawiało się wiele innych problemów. To bardzo przykre nie móc przeżyć jednego z najważniejszych dni w życiu tak, jak sobie wymarzyliśmy. Dużo ślubów również się nie odbyło. Myślę, że wchodzimy w nową erę branży ślubnej, coraz częściej przyszłe pary młode stawiają na jakość, nie na ilość. Jeszcze bardziej zaczyna liczyć się pomysłowość i charakter tego dnia. Ślub przecież można zorganizować na wiele sposobów i cieszyć się nim niezależnie od warunków zewnętrznych - stwierdza. Ma nadzieję, że od maja wiele się może zmienić, w związku z tym, że zniesionych zostanie wiele obostrzeń, także tych związanych ze ślubami.
Jakie ma plany na przyszłość? Po namyśle stwierdza: - Stawiam na ciągły rozwój. Mam tyle pomysłów... Wszystkim jednak przyświeca jedna idea TWORZYĆ DOBRY ŚWIAT dla nas, dla naszych dzieci. Troszczyć się o drugiego człowieka, o przyrodę. Pomagać tam, gdzie to potrzebne. A przede wszystkim stawać się lepszym człowiekiem.

KaMi S

O pozostałych bohaterkach naszego cyklu więcej na:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13331-babki-ze-zduskiej-woli-na-plus-joanna-wojcik-kobieta-pracujca-adnej-pracy-si-nie-boi
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13214-babki-ze-zduskiej-woli-na-plus-lilla-latus-poetessa-ze-wiatowym-przesaniem
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13273-babki-ze-zduskiej-woli-na-plus-anna-haapup-qnigdy-nie-jest-za-pono-eby-zaczq
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13181-babki-ze-zduskiej-woli-gdzie-diabe-nie-moe-tam-zenobi-radwask-pole
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13298-babki-ze-zduskiej-woli-na-plus-katarzyna-godlewska-siuta-qstaram-si-y-kadym-dniem-nie-wybiega-w-przyszo-q
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13140-mowisz-monika-smtek-czytasz-kocham-karsznice
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13091-qwierszeq-z-szuflady-sklepowej-debiut-literacki-bogusi-majkowskiej

Fot. arch. prywatne Jolanty Juszczak /publikacja za zgodą bohaterki.

JOLA2

JOLA3

JOLA4

JOLA6

JOLA7

JOLAZESPOL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u