Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pijany kierowca szarżował po Wieluniu

Pijany kierowca szarżował po Wieluniu

264-131258Wieluńscy policjanci zatrzymali 53-latka, który kierując Seatem "na podwójnym gazie" uszkodził inny samochód, radiowóz policyjny i znak drogowy. Mężczyźnie grożą dwa lata więzienia oraz inne przykre konsekwencje za długą listę wykroczeń.

 

9 czerwca około godziny 20 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem Seat Alhambra, który na ulicy Popiełuszki w tym mieście miał uszkodzić kilka pojazdów. Skierowano tam policyjny patrol. Jadący ulicą Popiełuszki funkcjonariusze drogówki zauważyli opisywany pojazd z widocznymi uszkodzeniami. Kiedy podali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten gwałtownie przyspieszył i skręcił w lewo uderzając w policyjny radiowóz. Kierujący Seatem przejechał jeszcze kilka metrów i zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wtedy policjanci zatrzymali kierującego, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był kompletnie pijany. 53-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się 46-latek, który oświadczył iż kilka minut wcześniej ten sam sprawca jadąc ulicą Popiełuszki, uszkodził znak drogowy, który przewrócił się i uderzył w jego samochód. Policjanci ustalili również, że jadąc wcześniej ulicami 18-go Stycznia i Popiełuszki spowodował liczne uszkodzenia infrastruktury drogowej.
Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 53-latek został zatrzymany. W trakcie osadzania w policyjnym areszcie mężczyzna znieważył funkcjonariuszy wydziału prewencji i groził im pozbawieniem życia. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych w stosunku do policjantów a także ich znieważania. Ponadto tez odpowie za liczne wykroczenia drogowe.

KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u