Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Groził i próbował wymusić 300 tysięcy złotych

Groził i próbował wymusić 300 tysięcy złotych

264-131268Policjanci z Wielunia zatrzymali 42-latka podejrzanego o próbę wymuszenia 300 tysięcy złotych pod groźbą spalenia samochodu. Mężczyzna odpowie także za usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

21 maja do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zgłosił się 62-letni mężczyzna. Poinformował, iż w skrzynce pocztowej znalazł niepokojącą korespondencję od anonimowego nadawcy. Z treści listu wynikało, że do poniedziałku ma pozostawić przy jednym z barów w Wieluniu reklamówkę z 300 tysiącami złotych. Autor listu zagroził, że jeżeli 62-latek powiadomi policję, to spłonie jego samochód. Pokrzywdzony przypomniał sobie, że tydzień wcześniej pod jego nieobecność ktoś wszedł do jego mieszkania. Na szczęście nic wówczas nie zginęło, bo prawdopodobnie alarm wypłoszył złodzieja.
Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wnikliwie przeanalizowali zebrane w tej sprawie informacje. Dzięki temu 8 czerwca zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wymuszenia rozbójniczego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u