Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sesje tlenowe w Uniejowie? A jakże w komorze normobarycznej. Już od lipca

Sesje tlenowe w Uniejowie? A jakże w komorze normobarycznej. Już od lipca

kapsulauniejowWygląda jak kapsuła kosmiczna, choć to całkiem przyziemna technologia, której twórcą jest lekarz Jan Pokrywka. Za to, działanie komory normobarycznej, bo to o niej mowa, to cały "kosmos dobroczynnych oddziaływań" na ludzki organizm!

 

Wnętrze urządzenia przypomina kształtem i wyposażeniem luksusowy samolot. Znalazły się tam wygodne fotele z regulacją oparcia, natomiast w części czołowej pomieszczenia na ekranie telewizora będą wyświetlane filmy autorstwa doktora Pokrywki i inne poświęcone tematyce zdrowotnej: o tlenoterapii, płynących z niej korzyści, a także zawierające porady, jak w sposób najbardziej wymierny korzystać z tej metody. Dla tych, którzy podczas sesji wolą własny repertuar, będzie udostępnione łącze bezprzewodowego internetu. W komorze jednorazowo będzie mogło przebywać do 10 osób. Tlenoterapia to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda wspomagania leczenia różnych chorób i urazów. Polega na przebywaniu w komorze, w której panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne (do 1500 hPa) i oddychaniu czystym tlenem. Takie połączenie powoduje optymalny dla zdrowia i życia mikroklimat, który między innymi spowalnia proces starzenia się, zwiększa wydolność fizyczną organizmu, zwiększa zdolność do zapamiętywania, podnosi odporność organizmu i wzmaga procesy regeneracyjne zarówno po urazach jak i w przebiegu różnych chorób.
Twórcą normobarii jest Jan Pokrywka, który zmodyfikował warunki panujące w komorach hiperbarycznych, tak aby możliwe było przebywanie w nich bez ograniczeń czasowych. Pierwszy taki obiekt odbył się w 2013 r. w Szalejowie Górnym. W 2019 r. powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne Doktora Pokrywki mające na celu rozwój i popularyzację tej technologii. Uniejowska Normobaria powstałą więc zgodnie z normami przyjętymi przez to stowarzyszenie, co poświadczone jest certyfikatami. Co więcej, wynalazca metody wspomagania kondycji za pomocą tlenoterapii, będzie cyklicznie odwiedzał Uniejów. W czasie wizyt poprowadzi m.in. konferencje poświęcone tematyce zdrowotnej i prozdrowotnego oddziaływania komory normobarycznej na organizm ludzki.
Komora normobaryczna powstaje, a roboty są na końcówce przy ul. abpa Jakuba Świnki 2 w Uniejowie. W pierwszej kolejności zbudowano niezbędną infrastrukturę, zaopatrującą pomieszczenie w składniki powietrza. Całość tej instalacji jest już prawie gotowa. W dalszej kolejności, na terenie stanie pawilon, znajdzie się w nim recepcja oraz toaleta z możliwością korzystania przez osoby niepełnosprawne. Jako ostatni element, na placu pojawi się tzw. „beczka”, czyli właściwa komora, w której goście będą oddychali uzdatnionym, zdrowym powietrzem.
Jedno jest pewne, potrzebujący takiej terapii będą mogli z niej skorzystać już w lipcu tego roku.
Szczegóły na: https://uniejow.pl/aktualnosci/sesje-tlenowe-w-normobarii-uniejow-juz-niebawem.html

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u