Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Walka o zdrowie dla Justyny Glapińskiej z gminy Szadek. Po raz kolejny pomaga OSP Przatów

Walka o zdrowie dla Justyny Glapińskiej z gminy Szadek. Po raz kolejny pomaga OSP Przatów

justynaszadekTrzydziestojednoletnia już Justyna Glapińska z Szadku cierpi każdego dnia. Od urodzenia. Wciąż nie może normalnie chodzić i zgiąć lewej nogi. By wrócić do normalnego życia, a takie by chciała mieć z chłopakiem, który ją wspiera i aby założyć rodzinę potrzebuje co najmniej dwóch kolejnych kosztownych operacji. Nie chciał się tego zabiegu podjąć w Polsce, znany z podobnych operacji dla pacjentów z naszego regionu dr Paley. Trzeba je jednak przeprowadzić w USA, na Florydzie. A to będzie bardzo kosztowne.

 

Dlatego uruchomiona została specjalna zbiórka pieniędzy. Trwa na kilku portalach pomocowych: Caritasu, po tym jak Justyna o swojej przypadłości opowiedziała Elżbiecie Jaworowicz w "Sprawie dla Reportera"oraz na portalu Fundacji siepomaga.pl. Justyna cierpi, od dzieciństwa z powodu wrodzonej choroby (dysplazja stawu biodrowego). Ma jedną nogę krótszą, a do tego usztywnioną. Przeszła już 26 operacji i wiele zabiegów rehabilitacyjnych, jednak nadal nie może normalnie chodzić i siadać, bo jedną nogę, lewą ma wciąż usztywnioną. Jej marzeniami są jazda na rowerem i takie niby, wręcz prozaiczne sytuacje, jak wejście po schodach i z nich zejście. Bez kuli, bez pomocy innych.. Od wielu miesięcy Justynę wspomagają strażacy ochotnicy z OSP w Przatowie. Były już charytatywne rajdy na jej rzecz, rajdy z jednego końca Polski na drugi. Teraz strażacy - jak podaje Piotr Bączyński z tej jednostki - będzie kolejna akcja, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na czekające Justynę operacje. Na przywrócenie stawu biodrowego i mięśni potrzeba nawet milion złotych. Obecnie ze zbiórek Caritasu Polska i siepomaga.pl zebrano nieco więcej niż połowę z potrzebnego miliona.

Dla Justyny odbędzie się zatem Charytatywny Piknik Rowerowy, organizowany przez GMINĘ I MIASTO SZADEK oraz OCHOTNICZĄ STRAŻ POŻARNĄ W PRZATOWIE.
Patronatem medialnym wydarzenia będzie radio SUPERNOVA 99.8 i siewie.tv. Zapisy kolarzy osobiście lub telefonicznie można deklarować do 2. lipca (najbliższy piątek) w UGiMS Szadek, pok nr 6 lub telefonicznie pod numerami: 43-8216 801 i 665 860 773 lub także już w samą niedzielę na miejscu w dniu imprezy, czyli 4 lipca na placu startu przy Miejsko - Gminny Ośrodku Kultury w Szadku , Szadek ul Widawska 16 O godz 12.30 odbędzie się zbiórka i krótka odprawa a o godz 13 zaplanowany jest START uczestników. Trasa będzie prowadziła przez Szadkowice Ogrodzim, Dziadkowice .,Przatów Górny, Przatów Dolny i Szadek. Kolarze będą mili do pokonania trasę o długości około 12 km Przewidywana jest krótka przerwa w OSP Przatów. Cała trasa będzie zabezpieczona przez straż pożarną. Każdy z osób biorących udział będzie miał zapewnione ubezpieczenie jak i poczęstunek po rajdzie rowerowym. Organizatorzy zaplanowali również różne atrakcje po ukończeniu rajdu. Będzie to zabawa taneczna, a jak liczą jej uczestnicy zechcą wpłacić "przysłowiowy grosz" do specjalnych puszek. Imprezę poprowadzi DJ BLACK . Planowane zakończenie pikniku 22. Justyna w rozmowie z siewie.tv powiedziała, że liczy na darczyńców i, że nadejdzie moment, w którym powie "Już jestem zdrowa."

KaMi S

Więcej na: https://www.facebook.com/events/319587099845235

Datki na rzecz Justyny już tylko do 3 lipca br. można wpłacać na: --> https://www.siepomaga.pl/justyna-glapinska?fbclid=IwAR1LW_sRffk-fKcga6irjcgStmCy-KvbaaJIofgXYmFSVlo0Hd-e1WqqFz0

Do tej pory wsparło ją ponad 5,7 tys. osób. Kwotą 268, 8 tys. zł. Brakuje jeszcze blisko 215 tys. zł!
- To już teraz dramatyczna walka z czasem, poszukiwanie środków, mobilizacja najbliższych i nie tylko przed wyznaczonym terminem operacji. To dla mnie też ogromny stres… A ten będzie, jak potwierdzimy na Florydzie, że mamy wystarczające fundusze. Oby się udało. Już tak wiele się udało - mówi Justyna. Siewie.tv apeluje! Pomagajcie! Dobro wraca!

KaMi S

justynaszadek1

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u