Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Morderca o twarzy dziecka stanie w końcu przed polskim sądem

Morderca o twarzy dziecka stanie w końcu przed polskim sądem

NikodemoTa śmierć wstrząsnęła całym Wieluniem. Grupka młodych mężczyzn z Nikodemem O. na czele skatowała na śmierć 39-letniego Emila Pelińskiego i dotkliwie pobiła jego znajomego. Prowodyr zajścia uciekł za granicę.

 

Po czterech miesiącach od zatrzymania (więcej na: ---> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13230-zatrzymano-wielunianina-podejrzanego-o-miertelne-pobicie-39-latka) 22-letniego wielunianina Nikodema O. na terenie Królestwa Niderlandów, Polak został w końcu wydany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Będzie odpowiadał za pobicie 18 września 2020 roku ze skutkiem śmiertelnym 39-letniego mieszkańca Wielunia. Doszło do tego na ul. Reformackiej, na wieluńskich Plantach, tuż przed miejscem zamieszkania ofiary. Mężczyzna, zawodowy kierowca dopiero co wrócił z trasy. Spotkał się z kolegą. Przysiedli na ławce w parku. Tam bez żadnego powodu zostali zaatakowani przez trzech młodych mężczyzn. Najpierw była wymiana zdań, ale kiedy napastnicy ruszyli na mężczyzn z pięściami, napadnięci próbowali uciekać. Emil przebiegł około sto metrów, ale go dopadli. Po kolejnych ciosach upadł i stracił przytomność. Emil Peliński ciężko pobity trafił do miejscowego szpitala, gdzie po pięciu dniach walki lekarzy o jego życie zmarł. Osierocił dwoje dzieci, w tym niepełnosprawnego synka.
Policjanci już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali dwóch napastników. Dawid S. (21 l.) i Błażej S. (21 l.) usłyszeli zarzut pobicia i trafili do aresztu. W tej sprawie podejrzanych jest w sumie osiem osób. Sześć przebywa w areszcie. Jednemu przedstawiono zarzut mataczenia w sprawie i składanie fałszywych zeznań. Ostatni z bandytów, Nikodem O., uciekł do Holandii. Prokuratura wystawiła za nim Europejski List Gończy. To on miał być prowodyrem napaści ze skutkiem śmiertelnym. Aż trudno w to uwierzyć patrząc na jego twarz. Twarz... dziecka. Wielunianie nazwali go jednak "22-letnią bestią". Został zatrzymany w marcu tego roku przez holenderskich policjantów.
Sąd niderlandzki przychylił się do wniosku strony polskiej o wydanie, zatrzymanego na terenie tego państwa. Nikodem O. jest już w Polsce. Teraz odpowiadać będzie za spowodowanie ciężkich obrażeń ciała skutkujących zgonem. Grozi mu za to 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Z myślą o pomocy wdowie i dwójce dzieci, w tym na rehabilitację niepełnosprawnego 4-letniego Maksa na portalu zrzutka.pl zebrano dla rodziny 100.000 zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u